Podcasty

G jak g*wno, czyli o pracy w mediach

Lato w pełni, a my rozmawiamy o naszych nowościach, które, jak to nasze książki, pomogą wam lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Nie boimy się brzydkich słów, kiedy mowa o złych praktykach. W swoim reportażu Gównodziennikarstwo. Czemu w polskich mediach pracuje się tak źle? Paulina Januszewska opisuje realia pracy dziennikarskiej. Fajnie jest być idealistą, ale jeżeli wiąże się to ze śmieciówką lub w ogóle brakiem płacy, mobbingiem, molestowaniem i samowyzyskiem, to najlepsza recepta na biedowanie, wypalenie, depresję, odejście z zawodu albo… zostaniem mobberem.

„Gównodziennikarstwo”: Władza patrzy na ręce dziennikarzom

Paulina, która jest dziennikarką z dziesięcioletnim doświadczeniem, miała dość i napisała o tym książkę. Książki nie zmieniają świata, ale ludzie tak. Czytajcie Gównodziennikarstwo, rozmawiajcie o nim i zakładajcie związki zawodowe.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS

SŁUCHAJ NA SPREAKER

A jeżeli chcecie lub już zmieniacie świat, to polecamy Przewodnik feministycznej psujzabawy Sary Ahmed. Odświeżającą i wspierającą lekturę dla wszystkich osób, które sprzeciwiają się patriarchalnym regułom rządzącymi naszymi relacjami.

Mamy też nową książkę Davida Nutta Pić czy nie pić?. Zauważyliście trend bezalkoholowych drinków? Macie coraz więcej osób w waszym otoczeniu, które nie potrzebują alkoholu, żeby się dobrze bawić? Pewnie czytali już książkę Nutta, który nie zakazuje spożywania alkoholu, ale… w swoim niepowtarzalnym stylu prowadzi nas przez skutki picia. Ostrzegamy, po przeczytaniu jego książki możecie już nigdy nie sięgnąć po alkohol.

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij