Multimedia

Ptasi sąsiedzi. Każde polskie blokowisko to dom dla setek ptaków

karolina-kuszlewicz

W cyklu wideo #Paragrafydlazwierząt prawniczka Karolin Kuszlewicz opisuje, jak można wykorzystać prawo do działania na rzecz zwierząt i przyrody.

Pierwszy odcinek opowiada o ptasich sąsiadach ludzi – ich problemach związanych z remontami mieszkań i domów, termomodernizacjami, a także o przepisach prawa, które, o ile przestrzegane, pozwalają na zachowanie równowagi pomiędzy życiem ptaków a interesami ludzi.

To jednak przede wszystkim odcinek o niezwykłej pracy i determinacji inicjatywy Ptasi Patrol, która działa w ramach fundacji Noga w Łapę zarządzanej przez gościnię programu Renatę Markowską.

Paragrafy dla zwierząt – odcinek pierwszy

Z cyklu #Paragrafydlazwierząt – przedstawiamy Państwu wraz z Bart Staszewski (realizator filmu) odcinek poświęcony ptasim sąsiadom, ich problemom związanym z remontami i termomodernizacjami, a także przepisom prawa, które, jeśli są przestrzegane, pozwalają na zachowanie równowagi pomiędzy życiem ptaków, a interesami ludzi. To jednak przede wszystkim odcinek o niezwykłej pracy i determinacji Ptasi Patrol, który działa w ramach Fundacja Noga w Łapę – uczmy się od nich uważności na ptaki. I dbajmy o przestrzeganie prawa, ponieważ wszelkie prace budowlane muszą być prowadzone z poszanowniem środowiska naturalnego. A dzięki ptakom, nawet z pozoru szaro – bure miasto może być pełne życia!

Opublikowany przez W imieniu zwierząt i przyrody – głosem adwokata Poniedziałek, 23 lipca 2018

Uczmy się uważności na ptaki i dbajmy o przestrzeganie prawa, ponieważ wszelkie prace budowlane muszą być prowadzone z poszanowniem środowiska naturalnego. A dzięki ptakom nawet szarobure miasto może stać się pełne życia!

Kolce – śmiertelna pułapka dla ptaków

Bądźmy uważni na ptasich sąsiadów

Prowadzenie: Karolina Kuszlewicz
Realizacja: Bart Staszewski

Więcej na blogu autorki: www.wimieniuzwierzat.com

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Karolina Kuszlewicz
Karolina Kuszlewicz
Adwokatka, ekspertka w zakresie prawnej ochrony zwierząt
Karolina Kuszlewicz – adwokatka, ekspertka w zakresie prawnej ochrony zwierząt, przyrody i środowiska naturalnego. Członkini Komisji Legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i Zespołu ds. Kobiet przy NRA. Pełni funkcję Rzeczniczki ds. ochrony zwierząt przy Polskim Towarzystwie Etycznym. Zajmuje się również prawem gospodarczym, autorka książki „Umowy gospodarcze w przykładach i wzorach”. W listopadzie 2017 roku zajęła pierwsze miejsce w rankingu Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra. Prowadzi bloga wimieniuzwierzat.com
Zamknij

Zapisz się na newsletter Krytyki Politycznej
i bądź na bieżąco