Multimedia

Ptasi sąsiedzi. Każde polskie blokowisko to dom dla setek ptaków

karolina-kuszlewicz

W cyklu wideo #Paragrafydlazwierząt prawniczka Karolin Kuszlewicz opisuje, jak można wykorzystać prawo do działania na rzecz zwierząt i przyrody.

Pierwszy odcinek opowiada o ptasich sąsiadach ludzi – ich problemach związanych z remontami mieszkań i domów, termomodernizacjami, a także o przepisach prawa, które, o ile przestrzegane, pozwalają na zachowanie równowagi pomiędzy życiem ptaków a interesami ludzi.

To jednak przede wszystkim odcinek o niezwykłej pracy i determinacji inicjatywy Ptasi Patrol, która działa w ramach fundacji Noga w Łapę zarządzanej przez gościnię programu Renatę Markowską.

Paragrafy dla zwierząt – odcinek pierwszy

Z cyklu #Paragrafydlazwierząt – przedstawiamy Państwu wraz z Bart Staszewski (realizator filmu) odcinek poświęcony ptasim sąsiadom, ich problemom związanym z remontami i termomodernizacjami, a także przepisom prawa, które, jeśli są przestrzegane, pozwalają na zachowanie równowagi pomiędzy życiem ptaków, a interesami ludzi. To jednak przede wszystkim odcinek o niezwykłej pracy i determinacji Ptasi Patrol, który działa w ramach Fundacja Noga w Łapę – uczmy się od nich uważności na ptaki. I dbajmy o przestrzeganie prawa, ponieważ wszelkie prace budowlane muszą być prowadzone z poszanowniem środowiska naturalnego. A dzięki ptakom, nawet z pozoru szaro – bure miasto może być pełne życia!

Opublikowany przez W imieniu zwierząt i przyrody – głosem adwokata Poniedziałek, 23 lipca 2018

Uczmy się uważności na ptaki i dbajmy o przestrzeganie prawa, ponieważ wszelkie prace budowlane muszą być prowadzone z poszanowniem środowiska naturalnego. A dzięki ptakom nawet szarobure miasto może stać się pełne życia!

Kolce – śmiertelna pułapka dla ptaków

Bądźmy uważni na ptasich sąsiadów

Prowadzenie: Karolina Kuszlewicz
Realizacja: Bart Staszewski

Więcej na blogu autorki: www.wimieniuzwierzat.com

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Karolina Kuszlewicz
Karolina Kuszlewicz
Adwokatka, ekspertka w zakresie prawnej ochrony zwierząt
Karolina Kuszlewicz – adwokatka, ekspertka w zakresie prawnej ochrony zwierząt, przyrody i środowiska naturalnego. Członkini Komisji Legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i Zespołu ds. Kobiet przy NRA. Pełni funkcję Rzeczniczki ds. ochrony zwierząt przy Polskim Towarzystwie Etycznym. Zajmuje się również prawem gospodarczym, autorka książki „Umowy gospodarcze w przykładach i wzorach”. W listopadzie 2017 roku zajęła pierwsze miejsce w rankingu Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra. Prowadzi bloga wimieniuzwierzat.com
Zamknij