Sztuki wizualne

Rusza nabór do VII edycji Stypendium Pamięci Konrada Pustoły

Zapraszamy fotografki i fotografów do zgłaszania swojej twórczości do stypendium pamięci artysty.

Tempo, w jakim zmienia się świat, jak w jednej chwili traci swoją stabilność i resztki pozorów etyczności, jest tak szybkie, że coraz rzadziej pozwala na krytyczny komentarz, ledwo nadążamy z rejestrowaniem zdarzeń. Fotografia w tej sytuacji jest niewątpliwie medium uprzywilejowanym, które ma potencjał połączenia dwóch funkcji: rejestrowania i komentowania naraz.

Ogłaszając kolejną edycję Stypendium Pamięci Konrada Pustoły, odwołujemy się do jego umiejętności krytycznego kadrowania rzeczywistości i ujawniania tego, co ukryte w widzialnym, przekonani, że ten rodzaj artystycznego gestu politycznego jest dziś szczególnie potrzebny.

Zgłoszenia do Stypendium Pamięci Konrada Pustoły można przesyłać do 5 października do godz. 23:59 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie pod tym linkiem.

Laureata lub laureatkę z grona zgłoszonych osób wybierze Rada Stypendium, w skład której wchodzą przedstawiciele Fundacji, przedstawiciele Krytyki Politycznej, osoby posiadające prawa autorskie majątkowe do dorobku twórczego Konrada Pustoły i przedstawiciele środowiska artystycznego fotografów i fotografek.

Laureata lub laureatkę poznamy 14 października 2022 roku, w rocznicę śmierci Konrada Pustoły.

Regulamin

Organizatorami Stypendium są Krytyka Polityczna i Fundacja Nowych Działań, których celem jest propagowanie twórczości Konrada Pustoły, tak aby inspirowała młodych artystów.

Laureatki i laureaci Stypendium Pamięci Konrada Pustoły:

Stypendium pamięci Konrada Pustoły dla Marty Bogdańskiej

Stypendium Pamięci Konrada Pustoły dla Karoliny Ćwik i Leny Dobrowolskiej

Stypendium Pamięci Konrada Pustoły dla Jana Jurczaka

Stypendium Pamięci Konrada Pustoły trafia do Keymo

czytaj także

Stypendium Pamięci Konrada Pustoły dla Tytusa Szabelskiego

Stypendium pamięci Konrada Pustoły

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij