Kultura

Sprostowanie wicedyrektor CSW Joanny Szwajcowskiej

CSW odpowiada grupie roboczej realizującej projekt Zimowe Wakacje/Winter Holiday Camp.

Publikujemy sprostowanie Joanny Szwajcowskiej, zastępcy dyrektora CSW Fabio Cavallucciego, dotyczące listu otwartego międzynarodowej grupy roboczej opracowującej projekt Zimowe Wakacje/Winter Holiday Camp.

Szanowni Państwo,


w związku z opublikowanym przez Krytykę Polityczną tekstem „Dlaczego decyduje tylko 1 procent?”, informuję, że w trakcie spotkania z Arturem Żmijewskim w dniu 2 października, w którym brał udział Fabio Cavallucci i ja, jasno wyraziliśmy intencję kontynuowania projektu. Ponieważ obecna sytuacja CSW uniemożliwia sfinansowanie projektu Winter Camp w pełnej wersji, wspólnie z Arturem Żmijewskim, jako przedstawicielem grupy roboczej pracującej nad projektem, zastanawialiśmy się, jak zrealizować projekt w wersji okrojonej. Nie było mowy o odwołaniu projektu z naszej strony, o takim zagrożeniu nie wspominał również Artur Żmijewski.

 W tym świetle opublikowany tekst anonsujący odwołanie projektu, traktujemy jako manipulację, mająca na celu eskalowanie konfliktu w CSW.


Z poważaniem,


Joanna Szwajcowska


zastępca dyrektora

Centrum Sztuki Współczesnej

Zamek Ujazdowski 

Czytaj także:


Igor Stokfiszewski, Zamek Ujazdowski nie jest wyjątkiem

List Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie skierowany do dyrektora CSW – Fabio Cavallucciego

Odpowiedź dyrektora CSW Fabio Cavallucciego na list związkowców

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px