Kultura

Polemika wicedyrektor CSW Joanny Szwajcowskiej

CSW odpowiada grupie roboczej realizującej projekt Zimowe Wakacje/Winter Holiday Camp.

Publikujemy polemikę Joanny Szwajcowskiej, zastępcy dyrektora CSW Fabio Cavallucciego, dotyczące listu otwartego międzynarodowej grupy roboczej opracowującej projekt Zimowe Wakacje/Winter Holiday Camp.

Szanowni Państwo,

w związku z opublikowanym przez Krytykę Polityczną tekstem „Dlaczego decyduje tylko 1 procent?”, informuję, że w trakcie spotkania z Arturem Żmijewskim w dniu 2 października, w którym brał udział Fabio Cavallucci i ja, jasno wyraziliśmy intencję kontynuowania projektu. Ponieważ obecna sytuacja CSW uniemożliwia sfinansowanie projektu Winter Camp w pełnej wersji, wspólnie z Arturem Żmijewskim, jako przedstawicielem grupy roboczej pracującej nad projektem, zastanawialiśmy się, jak zrealizować projekt w wersji okrojonej. Nie było mowy o odwołaniu projektu z naszej strony, o takim zagrożeniu nie wspominał również Artur Żmijewski.

 W tym świetle opublikowany tekst anonsujący odwołanie projektu, traktujemy jako manipulację, mająca na celu eskalowanie konfliktu w CSW.

Z poważaniem,

Joanna Szwajcowska

zastępca dyrektora

Centrum Sztuki Współczesnej

Zamek Ujazdowski

Czytaj także:

 

Igor Stokfiszewski, Zamek Ujazdowski nie jest wyjątkiem

List Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie skierowany do dyrektora CSW – Fabio Cavallucciego

Odpowiedź dyrektora CSW Fabio Cavallucciego na list związkowców

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij