Kraj, Podcasty

Związkowcy, łączcie się! Wielki sukces największego strajku od lat

Katarzyna Duda, ekspertka ds. polityki społecznej OPZZ, w podcaście Michała Sutowskiego komentuje zakończenie strajku w Trzemesznie.

Czemu w sektorze prywatnym strajków nie było przez wiele lat, oraz dlaczego akurat ten w Trzemesznie koło Gniezna się udał? Co robić, by przedsiębiorca dzielił się sukcesem firmy z pracownikami? Jak to się udało w Parocu? Czemu warto dorzucać się do funduszy strajkowych? Jak ratować usługi publiczne przed prywatyzacją? Opowiada Katarzyna Duda, ekspertka ds. polityki społecznej OPZZ.

Związkowcy z Trzemeszna: Nie może być tak, że pracowników próbuje się do reszty wycisnąć

**

ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius

Materiał powstał dzięki wsparciu ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Michał Sutowski
Michał Sutowski
Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Krytyki Politycznej. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.
Zamknij