Kraj

Wiśniewska: W 2017 będziemy wariatami ze Wschodu

Redaktorka naczelna strony KrytykaPolityczna.pl w „Poranku Radia TOK FM”.

agnieszka-wisniewska– PiS musi atakować instytucje, które mogą zapobiec wprowadzeniu chaosu. PiS-owskie „reformy” mają być, przede wszystkim, szybkie i widoczne. To widać od początku: każdy z tych projektów, od 500 plus po reformę edukacji, ma pokazać, że my coś robimy. Proponujemy zmiany i one mają być spektakularne. 500 plus jest spektakularne, ale czy jest rozwiązaniem długofalowym, które ma wspierać rodzinę? Nie. Tu się co miesiąc po prostu wypłaca pieniądze. I jak ich zabraknie, to się przestanie. I ta sytuacja się nie zmieni – mówiła redaktorka naczelna strony KrytykaPolityczna.pl Agnieszka Wiśniewska w Poranku Radia TOK FM.

– Nikt nam nie powie, że się nie da, bo się da. My w pół roku potrafimy przerobić szkoły i programy. I z tej spektakularnej reformy wyniknie spektakularny chaos. Ale tu nie ma żadnego długofalowego planu, nikt nie myśli o tym, co będzie za cztery lata. Jak się robi taką reformę, to się blokuje wszelkie instytucje, które mogłyby te zmiany spowalniać: to jest przedstawianie projektów jako poselskie, to jest blokowanie TK… Tu nie ma pola do dyskusji z opozycją i nic dziwnego, że opozycja sięga po takie uliczne metody jak okupacja. Bo jest kompletnie bezradna. Bo wszelkie inne metody zostały rozmontowane – mówiła Wiśniewska.

– Za rok będą kolejne pytania, jak sobie poradzić z 500 plus i chaosem w edukacji. Ale będziemy w innej sytuacji międzynarodowej. Będziemy w Europie B, Trump będzie już przez rok na fotelu prezydenckim, nasz głos na arenie międzynarodowej w ogóle nie będzie się prawdopodobnie liczył, będziemy jakimiś wariatami ze Wschodu. (…) Napływają do nas Ukraińcy, mamy ich ponad milion,  a polityka wschodnia leży… Będziemy mieli eskalację sporego konfliktu. Nikt na Zachodzie się tym nie będzie przejmował – konkluduje redaktorka naczelna.

Na podstawie: TOKFM.pl

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij