Kraj

Przemek Witkowski został pobity we Wrocławiu

Po godzinie 18.00 umieścił na profilu na FB swoje zdjęcie i wpis: „Tak się kończy, kiedy nie podobają ci się faszystowskie napisy na bulwarach nad Odrą”.

Przemek Witkowski został w czwartek pobity we Wrocławiu.

Po 18.00 umieścił na profilu na FB swoje zdjęcie i wpis: „Tak się kończy, kiedy nie podobają ci się faszystowskie napisy na bulwarach nad Odrą”.

Tak się kończy kiedy nie podobają Ci się faszystowskie napisy na bulwarach nad Odrą.

Opublikowany przez Przemysław Witkowski Czwartek, 25 lipca 2019

 

Przemek jechał z dziewczyną na rowerach bulwarami nad Odrą we Wrocławiu. Zauważyli na murze obraźliwe napisy typu „Good night left side”, „LGBTQ pedofilia”. Przemek skomentował to oburzony. Głośno powiedział, że to „skandal, że tyle gówna”.

„Rozmawialiśmy o tym, jadąc na rowerach. Przemek rozpoznał, że wśród tych napisów są znaki Autonomicznych Nacjonalistów”, powiedziała „Gazecie Wyborczej” partnerka Przemka, Anna Hoss.

Wjechali oboje w ślepą uliczkę, zawrócili. Przemkowi psuł się rower, więc został z tyłu i naprawiał koło. Wtedy zaczepił go napastnik, który spytał, czy nie podobają mu się te napisy. Przemek odpowiedział, że nie, i wtedy został pobity.

Ma złamany nos, opuchnięte oczy. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja i media.

Kiedy rozmawialiśmy przed godziną 20.00, Przemek był na SOR-ze.

 

Przemek Witkowski jest aktywistą, dziennikarzem. Od lat związany jest ze środowiskiem Krytyki Politycznej jako działacz i autor. Ostatnio na naszych łamach opisuje środowiska skrajnej prawicy.

„Europa będzie biała albo bezludna”, czyli szturmowcy

„Faszyzm? My jesteśmy gorsi!”

Wielka Aryjska Lechia, czyli nacjonaliści-neopoganie

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agnieszka Wiśniewska
Agnieszka Wiśniewska
Redaktorka naczelna KrytykaPolityczna.pl
Redaktorka naczelna KrytykaPolityczna.pl, w latach 2009-2015 koordynatorka Klubów Krytyki Politycznej. Absolwentka polonistyki na UKSW, socjologii na UW i studiów podyplomowych w IBL PAN. Autorka biografii Henryki Krzywonos "Duża Solidarność, mała solidarność" i wywiadu-rzeki z Małgorzatą Szumowską "Kino to szkoła przetrwania". Redaktorka książek filmowych m.in."Kino polskie 1989-2009. Historia krytyczna", "Polskie kino dokumentalne 1989-2009. Historia polityczna".
Zamknij