Kraj

Posłanki Lewicy na tęczowo na zaprzysiężeniu prezydenta

Lewica

„My, posłanki Lewicy, będziemy na zaprzysiężeniu. Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłość to miłość. #TeczaNieObraza”.

W czwartek odbywa się zaprzysiężenie wybranego na drugą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy. Politycy i polityczki przez ostatnie dni odpowiadali na pytania, czy wezmą w nim udział, czy nie.

Posłanki Lewicy udział w ceremonii biorą, siedzą w ławach sejmowych tuż obok prezydenta Andrzeja Dudy i jego rodziny. Jednak na zaprzysiężenie ubrały się w kolorowe stroje i w ławach sejmowych tworzą symboliczną tęczę. Na twarzach Lewica miała tęczowe maseczki.

Na Twitterze Agnieszka Dziemianowicz-Bąk napisała: „My, posłanki Lewicy, jesteśmy pod Sejmem. Będziemy na zaprzysiężeniu. Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłość to miłość. I jeszcze – że Polska jest dla wszystkich. Ktokolwiek byłby jej prezydentem. #TeczaNieObraza”.

Posłanka Paulina Matysiak przypomniała artykuły konstytucji mówiące o równości: „Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. #TeczaNieObraza”.

Tej tęczy nie mógł przegapić nikt, nawet oficjalny profil Sejmu na TT. Nie dało się tak wykadrować zdjęć, żeby wyciąć z niego posłanki Lewicy.

Przypominamy i my: tęcza nie obraża.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij