Kraj

Posłanki Lewicy na tęczowo na zaprzysiężeniu prezydenta

Lewica

„My, posłanki Lewicy, będziemy na zaprzysiężeniu. Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłość to miłość. #TeczaNieObraza”.

W czwartek odbywa się zaprzysiężenie wybranego na drugą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy. Politycy i polityczki przez ostatnie dni odpowiadali na pytania, czy wezmą w nim udział, czy nie.

Posłanki Lewicy udział w ceremonii biorą, siedzą w ławach sejmowych tuż obok prezydenta Andrzeja Dudy i jego rodziny. Jednak na zaprzysiężenie ubrały się w kolorowe stroje i w ławach sejmowych tworzą symboliczną tęczę. Na twarzach Lewica miała tęczowe maseczki.

Na Twitterze Agnieszka Dziemianowicz-Bąk napisała: „My, posłanki Lewicy, jesteśmy pod Sejmem. Będziemy na zaprzysiężeniu. Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłość to miłość. I jeszcze – że Polska jest dla wszystkich. Ktokolwiek byłby jej prezydentem. #TeczaNieObraza”.

Posłanka Paulina Matysiak przypomniała artykuły konstytucji mówiące o równości: „Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. #TeczaNieObraza”.

Tej tęczy nie mógł przegapić nikt, nawet oficjalny profil Sejmu na TT. Nie dało się tak wykadrować zdjęć, żeby wyciąć z niego posłanki Lewicy.

Przypominamy i my: tęcza nie obraża.

 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij