Kraj

Kto wspiera LGBT+? Ty też możesz nominować do Koron Równości

W tym roku Kampania Przeciw Homofobii po raz czwarty przyzna Korony Równości – nagrody dla osób, które przez ostatnie 12 miesięcy działały szczególnie aktywnie na rzecz społeczności LGBT+.

O tym, do kogo powędrują tegoroczne Korony Równości, zdecydujecie wy, zgłaszając nominacje w plebiscycie. Wystarczy wejść na stronę www.koronyrownosci.pl i zgłosić propozycje kandydatur w sześciu kategoriach: Zaangażowanie Społeczne, Równe Traktowanie, Życie Polityczne, Prawo, Media i Ludzie Internetu.

Nagrody przyznawane w ramach plebiscytu zostały uznane w ciągu ostatnich lat za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w Polsce, które można otrzymać w wyniku działalności na rzecz społeczności LGBT+. Celem Kampanii Przeciw Homofobii, która organizuje ten plebiscyt od 2019 roku, jest nagrodzenie osób i grup, które w okresie ostatnich 12 miesięcy wyróżniły się szczególnym zaangażowaniem w aktywności zmierzające ku poprawie sytuacji osób LGBT+. Nagrody są przyznawane w kategoriach: Zaangażowanie Społeczne, Równe Traktowanie, Życie Polityczne, Prawo, Media i Ludzie Internetu. W poprzednich latach trafiły one m.in. do Wandy Traczyk-Stawskiej, Janiny Bąk, Antona Ambroziaka i Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

KPH wręcza również nagrody specjalne, które trafiły m.in. do Adama Bodnara, Kim Lee i Krzysztofa Gonciarza.

Bodnar: Staliśmy się bardziej egalitarnym społeczeństwem

Od ciebie zależy, kto wygra

Specyfiką plebiscytu Korony Równości jest to, że o tym, kto zwycięży, może zadecydować każdy/a/e, i to już od pierwszego etapu – nominacji. Aby wziąć udział w nominacjach, wystarczy wejść na stronę www.koronyrownosci.pl, zgłosić wybrane przez siebie osoby lub grupy i krótko uzasadnić swój wybór. Czas na zgłaszanie kandydatur mija 2 sierpnia.

Z nadesłanych propozycji kapituła konkursowa w składzie: dyrektor KPH Slava Melnyk, osoby współprzewodniczące zarządu – Anna Maria Szymkowiak i Urszula Jakubowska oraz zeszłoroczne laureatki – Janina Bąk i Maja Heban wybierze po trzy osoby/grupy nominowane w każdej z kategorii. W sierpniu odbędzie się plebiscyt, który rozstrzygnie, kto otrzyma tegoroczne nagrody. Korony Równości zostaną wręczone 8 września 2022.

Widzimy i doceniamy

„Ideą Koron Równości jest nagrodzenie osób, których działalność na rzecz osób LGBT+ wyróżnia je w sposób szczególny. Jako KPH chcemy pokazać ludziom, którzy decydują się poświęcić swój czas i energię na walkę o równe prawa osób LGBT+, że my to widzimy i doceniamy. Mówiąc my, mam na myśli całą społeczność, ponieważ o tym, kto wygra, zadecydować może każdy, kto weźmie udział w głosowaniu. A to naszym zdaniem czyni Korony Równości jeszcze bardziej wartościowymi nagrodami” – mówi Slava Melnyk, dyrektor KPH.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij