Kraj, Podcasty

Jak wykorzystać mandat… w czasie protestów

Jestem na ulicach z ludźmi, tak widzę swój poselski obowiązek − mówi posłanka Urszula Zielińska.

Urszula Zielińska, posłanka Zielonych z klubu KO, w obronie demonstrantów wyszła na ulicę już w sierpniu. − Jestem na ulicach z ludźmi, tak widzę swój poselski obowiązek. Robię to, bo czuję, że musimy zmienić ten kraj i w polityce jestem dokładnie po to − mówi Zielińska Agacie Kowalskiej.

Jest w mniejszości, z ok. 214 posłów opozycji zaledwie 10 posłanek i posłów jest widywanych na ulicach Warszawy i innych miast, jak świadczą posługę poselską demonstrującym. Jak wygląda taka posługa?

− Najważniejsze jest, żeby być w kontakcie z ludźmi w naszym mieście. Oni dają mi znać, „proszę, czy możesz być tu i tu, będziemy się czuć bezpieczniej”. Ja jadę, organizuję grupę koleżanek i kolegów posłów i pilnujemy, żeby prawa ludzi do protestu były przestrzegane − dodaje Urszula Zielińska.

„Wasze kaplice, nasze macice” [zdjęcia]

*
Na zdjęciu protestujący pod domem Jarosława Kaczyńskiego. 30 października 2020, Warszawa. Fot. Jakub Szafrański.

**

Ten podcast powstał we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agata Kowalska
Agata Kowalska
Dziennikarka, autorka podcastów
Wieloletnia dziennikarka Radia TOK FM, laureatka nagrody Amnesty International Pióro Nadziei. Chętnie podejmuje tematy związane z prawami człowieka, gospodarką odpadami i transportem miejskim. Rowerzystka i feministka.
Zamknij