Kraj, Podcasty

Jak wykorzystać mandat… w czasie protestów

Jestem na ulicach z ludźmi, tak widzę swój poselski obowiązek − mówi posłanka Urszula Zielińska.

Urszula Zielińska, posłanka Zielonych z klubu KO, w obronie demonstrantów wyszła na ulicę już w sierpniu. − Jestem na ulicach z ludźmi, tak widzę swój poselski obowiązek. Robię to, bo czuję, że musimy zmienić ten kraj i w polityce jestem dokładnie po to − mówi Zielińska Agacie Kowalskiej.

Jest w mniejszości, z ok. 214 posłów opozycji zaledwie 10 posłanek i posłów jest widywanych na ulicach Warszawy i innych miast, jak świadczą posługę poselską demonstrującym. Jak wygląda taka posługa?

− Najważniejsze jest, żeby być w kontakcie z ludźmi w naszym mieście. Oni dają mi znać, „proszę, czy możesz być tu i tu, będziemy się czuć bezpieczniej”. Ja jadę, organizuję grupę koleżanek i kolegów posłów i pilnujemy, żeby prawa ludzi do protestu były przestrzegane − dodaje Urszula Zielińska.

„Wasze kaplice, nasze macice” [zdjęcia]

*
Na zdjęciu protestujący pod domem Jarosława Kaczyńskiego. 30 października 2020, Warszawa. Fot. Jakub Szafrański.

**

Ten podcast powstał we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Agata Kowalska
Agata Kowalska
Dziennikarka, autorka podcastów
Wieloletnia dziennikarka Radia TOK FM, laureatka nagrody Amnesty International Pióro Nadziei. Chętnie podejmuje tematy związane z prawami człowieka, gospodarką odpadami i transportem miejskim. Rowerzystka i feministka.
Zamknij