Fotorelacje, Kraj

Fotorelacja: Światowy Dzień Bezpiecznej Aborcji – marsz pro choice

Ogłoszone w zeszłym tygodniu wyniki sondażu IBRIS mówią, że 69% badanych opowiada się za dostępnością aborcji do 12. tygodnia ciąży.

W niedzielę 30 września z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji grupa Aborcyjny Dream Team zorganizowała w Warszawie marsz środowisk Pro Choice. Demonstracja przeszła z Ronda Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi w kierunku Mostu Poniatowskiego. „Aborcja – legalna, bezpieczna, darmowa i przede wszystkim faktycznie dostępna zawsze wtedy, kiedy jest potrzebna, niezależnie od powodu, który towarzyszy osobie w podjęciu decyzji o niekontynuowaniu ciąży. Bez wstydu, bez lęku, bez strachu” – to główne postulaty deklarowane przez organizatorki i uczestniczki przemarszu.

Aborcja to wybór [rozmowa]

czytaj także

Ogłoszone w zeszłym tygodniu wyniki sondażu IBRIS wykonane na zlecenie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny* mówią, że 69% badanych opowiada się za dostępnością aborcji do 12. tygodnia ciąży.

Wyniki tego samego sondażu mówią, że 83% badanych źle ocenia drastyczne banery w przestrzeni publicznej, a 70% uważa, że takie działania przeciwników aborcji powinny zostać zakazane.

92% badanych odpowiedziało, że sprzeciwia się ingerencji państwa w prywatne decyzje, czy, kiedy i ile mieć dzieci.

*Badanie zrealizowano metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI)

FOTORELACJA JAKUBA SZAFRAŃSKIEGO

 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij