Fotorelacje, Kraj

Fotorelacja: Światowy Dzień Bezpiecznej Aborcji – marsz pro choice

Ogłoszone w zeszłym tygodniu wyniki sondażu IBRIS mówią, że 69% badanych opowiada się za dostępnością aborcji do 12. tygodnia ciąży.

W niedzielę 30 września z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji grupa Aborcyjny Dream Team zorganizowała w Warszawie marsz środowisk Pro Choice. Demonstracja przeszła z Ronda Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi w kierunku Mostu Poniatowskiego. „Aborcja – legalna, bezpieczna, darmowa i przede wszystkim faktycznie dostępna zawsze wtedy, kiedy jest potrzebna, niezależnie od powodu, który towarzyszy osobie w podjęciu decyzji o niekontynuowaniu ciąży. Bez wstydu, bez lęku, bez strachu” – to główne postulaty deklarowane przez organizatorki i uczestniczki przemarszu.

Aborcja to wybór [rozmowa]

czytaj także

Ogłoszone w zeszłym tygodniu wyniki sondażu IBRIS wykonane na zlecenie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny* mówią, że 69% badanych opowiada się za dostępnością aborcji do 12. tygodnia ciąży.

Wyniki tego samego sondażu mówią, że 83% badanych źle ocenia drastyczne banery w przestrzeni publicznej, a 70% uważa, że takie działania przeciwników aborcji powinny zostać zakazane.

92% badanych odpowiedziało, że sprzeciwia się ingerencji państwa w prywatne decyzje, czy, kiedy i ile mieć dzieci.

*Badanie zrealizowano metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI)

FOTORELACJA JAKUBA SZAFRAŃSKIEGO

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij