Fotorelacje, Kraj

Fotorelacja: Marsz kundelków

Dzięki wzorowej postawie funkcjonariuszy obyło się bez incydentów, chociaż na niektórych transparentach można było dostrzec wywrotowe hasła.

W sobotę 27 października ulicą Krakowskie Przedmieście w Warszawie w asyście policji przemaszerowały stołeczne kundelki. Jak wiemy, każde zbiegowisko obywateli i obywatelek jest podejrzane i grozi zakłóceniem porządku publicznego. Co dopiero, gdy zbiegający się mają po cztery nogi plus towarzyszy im para nóg właścicielki. Komenda Stołeczna Policji musiała w związku z tym założyć, że liczba demonstrantów będzie nawet trzy razy większa niż w oficjalnym zgłoszeniu. Na szczęście i dzięki wzorowej postawie funkcjonariuszy obyło się bez incydentów, chociaż na niektórych transparentach można było dostrzec wywrotowe hasła.

„Wiemy, że każdy pies ma swoją osobowość i godność. Chcemy, żeby każdy miał także tożsamość — można było przeczytać w oficjalnym zaproszeniu organizatorów marszu. — Dlatego od godziny 12.30 do 15 na stoisku Schroniska „Na Paluchu” w Parku Fontann będzie można ZA DARMO zaczipować swojego psa!

Na facebookowej stronie demonstracji, organizatorzy dookreślają i wymieniają pozostałe cele:

Żeby promować adopcje psów nierasowych;
Żeby pokazać, że psy ze schronisk świetnie odnajdują się w mieście;
Żeby pokazać naszą dumę z przygarnięcia kundelka;
Żeby znaleźć domy dla psów, które ciągle czekają;
Żeby wyjść naprzeciw tym, którzy boją się przyjść do schroniska;
Żeby miło spędzić dzień w gronie zwierzolubów;
Żeby wymienić się doświadczeniami;
Żeby pokazać, że jest nas wielu;
Żeby pokazać, że miłość nie zna podziałów, ras i rozmiarów;
Żeby uczcić Dzień Kundelka, który przypada na 25 października.

FOTORELACJA JAKUBA SZAFRAŃSKIEGO

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij

20kp-logo-white-500px