Fotorelacje, Kraj

Fotorelacja: Marsz kundelków

Dzięki wzorowej postawie funkcjonariuszy obyło się bez incydentów, chociaż na niektórych transparentach można było dostrzec wywrotowe hasła.

W sobotę 27 października ulicą Krakowskie Przedmieście w Warszawie w asyście policji przemaszerowały stołeczne kundelki. Jak wiemy, każde zbiegowisko obywateli i obywatelek jest podejrzane i grozi zakłóceniem porządku publicznego. Co dopiero, gdy zbiegający się mają po cztery nogi plus towarzyszy im para nóg właścicielki. Komenda Stołeczna Policji musiała w związku z tym założyć, że liczba demonstrantów będzie nawet trzy razy większa niż w oficjalnym zgłoszeniu. Na szczęście i dzięki wzorowej postawie funkcjonariuszy obyło się bez incydentów, chociaż na niektórych transparentach można było dostrzec wywrotowe hasła.

„Wiemy, że każdy pies ma swoją osobowość i godność. Chcemy, żeby każdy miał także tożsamość — można było przeczytać w oficjalnym zaproszeniu organizatorów marszu. — Dlatego od godziny 12.30 do 15 na stoisku Schroniska „Na Paluchu” w Parku Fontann będzie można ZA DARMO zaczipować swojego psa!

Na facebookowej stronie demonstracji, organizatorzy dookreślają i wymieniają pozostałe cele:

Żeby promować adopcje psów nierasowych;
Żeby pokazać, że psy ze schronisk świetnie odnajdują się w mieście;
Żeby pokazać naszą dumę z przygarnięcia kundelka;
Żeby znaleźć domy dla psów, które ciągle czekają;
Żeby wyjść naprzeciw tym, którzy boją się przyjść do schroniska;
Żeby miło spędzić dzień w gronie zwierzolubów;
Żeby wymienić się doświadczeniami;
Żeby pokazać, że jest nas wielu;
Żeby pokazać, że miłość nie zna podziałów, ras i rozmiarów;
Żeby uczcić Dzień Kundelka, który przypada na 25 października.

FOTORELACJA JAKUBA SZAFRAŃSKIEGO

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij