Wsparcie Wspieraj Wydawnictwo Wydawnictwo Dziennik Profil Zaloguj się

Debata „Czy równość jest tylko lewicowa?”

W cyklu „Układ równań” spotkanie z udziałem Wandy Nowickiej, Moniki Ksieniewicz, Leszka Jażdżewskiego, Agnieszki Ziółkowskiej. Prowadzenie: Marta Konarzewska.

23 kwietnia, środa, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Krytyka Polityczna w Warszawie zapraszają na debatę „Czy równość jest tylko lewicowa?”.

Wokół tego pytania będzie toczyła się debata o równości jako problemie stale obecnym w dyskursie politycznym. Debata będzie próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy równość rozumiana jest tak samo przez różne środowiska polityczne, czy też nie jest możliwe stworzenie jej wspólnej definicji.

Uczestniczki debaty:
Wanda Nowicka, Wicemarszałkini Sejmu RP,
dr Monika Ksieniewicz, Przedstawicielka Pełnomoniczki Rządu ds. Równego Traktowania,
Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny „Liberte!”,
Agnieszka Ziółkowska, Krytyka Polityczna.

Moderatorka: Marta Konarzewska.

Debata odbywa się w ramach projektu „Układ równań. Cykl debat o równości” realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Fundacji im. Róży Luksemburg.

Kolejne wydarzenia z cyklu Układ równań:

28 maja – Kultura i równość

25 czerwca – Feministyczna krytyka prawa.

Komentarze

Krytyka potrzebuje Twojego głosu. Dołącz do dyskusji. Komentarze mogą być moderowane.

Zaloguj się, aby skomentować
0 komentarzy
Komentarze w treści
Zobacz wszystkie