Jeżowska, Przybysz, Wrońska zachęcają do głosowania. Posłuchaj piosenek ich i kilku innych artystek

Polskie artystki na zaproszenie Krytyki Politycznej nagrały piosenki, żeby zachęcić kobiety do pójścia na wybory.
red.
#CośTrzebaWybrać. Krytyka Polityczna
#CośTrzebaWybrać. Krytyka Polityczna

Karolina Czarnecka, Martyna Jakubowicz, Paulina Przybysz, Alicja Julia Boratyn, Kornelia Kiszewska, Majka Jeżowska, Karolina Cicha, Małgorzata „Tekla” Tekiel i Zuzanna Wrońska w wyjątkowym projekcie muzycznym #CośTrzebaWybrać.

#CośTrzebaWybrać to projekt muzyczny, w którym kobiety zachęcają kobiety do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych. W projekcie wzięło udział dziewięć artystek. Wywodzą się ze środowisk, reprezentują różne pokolenia, rozmaite style muzyczne. Łączy je przekonanie, że podejmowanie wyborów w życiu jest ważne.

#CośTrzebaWybrać to dziewięć singli nagranych przez: Karolinę Czarnecką, Martynę Jakubowicz, Paulinę Przybysz, Alicję Julię Boratyn, Kornelię Kiszewską, Majkę Jeżowską, Karolinę Cichą, Małgorzatę „Teklę” Tekiel i Zuzannę Wrońską.

„Każda z nas może zmienić bieg wydarzeń, każda z nas może zmienić swój los, bo mamy moc, mamy głos, jest nas wiele i będzie więcej. W jeden dzień, wspólny cel, by dziewczyny wzięły w swoje ręce ster” – śpiewa Majka Jeżowska.

Kornelia Kiszewska z formacji Ej!, członkini zespołu Jasnej 10: Społecznej Instytucji Kultury Krytyki Politycznej, śpiewa/wykrzykuje: „raz na wozie, raz w radiowozie”.

„Jesteś wolna jak jazz, jesteś ważna jak deszcz” – słyszymy w piosence Pauliny Przybysz. I dalej: „Wiesz, masz mocny głos i wiesz, że czas, który został, woła cię. Jeszcze raz zostaw ślad. Jeszcze raz, daj mu znak, że jesteś tu, ciągle widzisz sens”.

Zuzanna Wrońska zaczyna swój utwór słowami: „czasem niepewny i słaby, potem mocny i czuły, bywa, że czasem się łamie, a zaraz po chwili podnosi. Ale nie chcę go stracić. To jest mój głos, zaopiekuj się nim i mną”.

Miłe panie, drogie koleżanki, szanowne osoby: wybierzmy się!

Piosenki będą już wkrótce dystrybuowane w dużych serwisach streamingowych. Zajawki piosenek znajdziecie w mediach społecznościowych artystek oraz w kanałach organizatorki projektu – Krytyki Politycznej. Ponadto piosenki zostaną wydane na płycie CD jako przedmiot kolekcjonerski. Organizatorki roześlą krążki osobom, które 15 października zrobią sobie selfie przy urnie wyborczej i przyślą je do Krytyki Politycznej.

Posłuchajcie tych piosenek:

Karolina Czarnecka, Fin-de-siecleistka

Martyna Jakubowicz, Armagedon w każdej chwili

Paulina Przybysz, Krople

Ala Zastary, Wszystko, co masz

Ej!, Ijo ijo – Edycja specjalna 

Majka Jeżowska, Mamy moc

Karolina Cicha, Wszystkieśmy wybrane – kobieca wersja utworu z płyty SAD 

 

Małgorzata „Tekla” Tekiel, Wybór

Zuzanna Wrońska Superstar, Głos

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij