Kraj

Apel do Prezydenta RP o podpisanie ustawy o leczeniu niepłodności

Dlaczego sprawa in vitro jest tak istotna?

Wzywamy Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, do złożenia podpisu pod Ustawą o leczeniu niepłodności i dochowania wierności wygłoszonym przez siebie słowom „jestem za życiem, jestem za in vitro”. Na tę ustawę czeka 1,5 miliona niepłodnych Polek i Polaków, którzy mają prawo leczyć się bezpiecznie po 28 latach braku krajowej regulacji metody in vitro.

Rodzicielstwo jest wartością ponad-światopoglądową. Daje radość rodzicom, ale także całym rodzinom, przyjaciołom i społeczeństwu.

Pana podpis, Panie Prezydencie będzie świadectwem, że niepłodne Polki i niepłodni Polacy są chronieni przez polskie prawo, i że ich bezpieczeństwo zdrowotne jest dla Prezydenta RP tak samo ważne jak zdrowie pozostałych milionów polskich obywateli.

Przyjęta przez Sejm i Senat ustawa daje rozsądne prawo i zapewnia ochronę osobom niepłodnym, ich komórkom rozrodczym oraz zarodkom.

Czekają na nią również ludzie, u których niepłodność dopiero zostanie zdiagnozowana. Temat skutecznego leczenia niepłodności dogoni nasze społeczeństwo nawet jeśli dzisiaj ktoś chciałby udawać, że ten problem nie istnieje lub jest marginalny. Z każdym rokiem przybywa osób dotkniętych problemem niepłodności i z każdym kolejnym rokiem niezałatwione dziś problemy będą nabrzmiewać coraz bardziej. Niezamierzona bezdzietność nie rozwiąże się sama i nie zniknie, nawet jeśli zamkniemy oczy i będziemy mówić, że nas nie dotyczy.

Wierzymy, że już wkrótce, dzięki Panu, Panie Prezydencie, będziemy mogli z dumą powiedzieć, że mamy pierwszą w Polsce i tak długo wyczekiwaną Ustawę o leczeniu niepłodności.

Stowarzyszenie Nasz Bocian

**Dziennik Opinii nr 194/2015 (978)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij