Felieton

Polskie kobiety witają uchodźców

A czemuż to wśród uchodźców jest aż tylu mężczyzn, i to najczęściej młodych?

A czemuż to wśród uchodźców jest aż tylu mężczyzn, i to najczęściej młodych?

Nie wiem, jak można zadawać takie pytanie w kraju, który usiłował podbić świat piosenką o hożych, cycatych Słowiankach, które wiedzą, jak używać mowy ciała.

I są najlepszymi żonami.

Tu przypomnę ten wielki przebój coverem Krytyki Politycznej.

Te miliony mężczyzn na pewno śpieszą do naszych sławnych w całym świecie dziew. W przeciwieństwie do Polaków, którzy inaczej śpiewają: „Nie spieszę do dziew, do dziew. Ja spieszę na gody, czerwone pić miody, niewiernych brać krew”. (Mam nadzieję, że polscy patrioci docenią w tym miejscu moje zakorzenienie w narodowej tradycji).

No właśnie, polski mężczyzna ma inne sprawy na głowie. To książę z Orientu obsypie komplementami, będzie pragnął mieć wiele dzieci i jeszcze do tego nie pije. Jest dzielny i zaradny – inaczej by go tu nie było. I jak pięknie wygląda! Orientalna uroda to jednak coś innego niż karki z kartoflanymi nosami i ze świńskimi głowami na kiju.

Trudno zatem się dziwić, że Polacy zajadle będą bronili swoich kobiet. Straszyli hordami gwałcicieli, tak jakby to było oczywiste, że każda prawdziwa Polka woli oddać się Jarosławowi Kaczyńskiemu niż pięknemu Arabowi.

Może jednak nie będzie tak źle, w końcu niemało Polek wyszło za cudzoziemców i przynajmniej niektóre z nich na pewno są szczęśliwe. Nie będą musiały nawet porzucać swojej wiary, bo islam dopuszcza małżeństwa z chrześcijankami. (Nie dopuszcza natomiast z ateistkami, więc radzę darować sobie buraczane żarty, że dbam tu jakieś własne interesy).

Czy każą im chodzić w burkach? Polkom? Przecież słyniemy z tego, że zaprowadzamy w domach surowy matriarchat, jesteśmy szyjami, które kręcą głową. Polki z pewnością się nie dadzą. Spróbujcie znaleźć w Polsce jakąś żonę kogoś z krajów arabskich chodzącą w burce. Nie ma i nie będzie.

Szariat? Jak ktoś chciał mieć straszny fundamentalistyczny szariat, mógł znaleźć go bliżej niż nad Wisłą. Bo poza gwałtami i burakami straszy się polskie kobiety też terrorystami. Wydaje się jednak, że główną motywacją uchodźców jest raczej pragnienie wygodniejszego życia, a nie ścinania głów.

Martwimy się o asymilację? Nie ma lepszego sposobu na asymilację niż małżeństwo, jak wiadomo. Miłość jest w stanie pokonać wszelkie kulturowe przeszkody. Przy okazji może niektórzy zmienią schaboszczaka z kapustą na coś zdrowszego. A piękne i liczne dzieci (polskim mężczyznom, jak widać po wskaźnikach, płodzenie słabo wychodzi) staną się wspaniałymi polskimi obywatelami. Mężczyźni zaś będą mieli motywację – żona, dzieci – do wytężonej pracy.

Nic dziwnego, że polski patriarchat, który upaństwowił kobiece brzuchy i nie pozwala kobietom dojść do słowa, przynajmniej w mediach, zawył z przerażenia i jak umie walczy o swoje.

O swoje Słowianki z maselnicą.

Nic z tego, panowie. Jestem przekonana, że Polki okażą się dużo bardziej tolerancyjne, niżbyście sobie tego życzyli.

**Dziennik Opinii nr 268/2015 (1052)

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Bio

Kinga Dunin

| Socjolożka, publicystka, pisarka, krytyczka literacka
Socjolożka, publicystka, pisarka, krytyczka literacka. Od 1977 roku współpracowniczka KOR oraz Niezależnej Oficyny Wydawniczej. Po roku 1989 współpracowała z ruchem feministycznym. Współzałożycielka partii Zielonych. Autorka licznych publikacji (m.in. „Tao gospodyni domowej”, „Karoca z dyni” – finalistka Nagrody Literackiej Nike w 2001) i opracowań naukowych (m.in. współautorka i współredaktorka pracy socjologicznej "Cudze problemy. O ważności tego, co nieważne”). Autorka książek "Czytając Polskę. Literatura polska po roku 1989 wobec dylematów nowoczesności", "Zadyma", "Kochaj i rób".

Komentarze archiwalne

  1. Nie pisz bzdur i nie wycieraj sobie ,,twarzy” Prawdziwymi Polskimi Kobietami. Gdzie masz statystyki na poparcie swoich tragikomicznych wynurzen? Zresztą wystarczy spojrzeć na komentarze pod tymi wypocinami 😃

  2. Zajrzałem tutaj pierwszy raz,ale takiej Duninowo smiecio mysli nie spodziewałem ujrzeć

  3. hahahaahhhahah teraz mam pytanie do autorki czy ona naprawdę tak myśli że po prostu piszę takie bzdury bo jej za to płacą. O ile jestem w stanie zrozumieć to drugie to pierwsze jest dla mnie niepojęte. Jasne uchodźcy chcą wygodnego życia nie chcą ścinać ludziom głów. Dziwnym trafem od jakiś paru miesięcy zdarza się coraz więcej ataków jakiś szalenców którzy biegają po centrach handlowych albo pociągach z siekierami. No ale wiadomo to prawdziwi patrioci i Słowianie o ciemnej południowej karnacji wyznający islam. Islam to wgl pozwala na śluby z chrześcijankami ale krzyżka już nosić w Arabii Saudyjskiej nie wolno. Niech mi ktoś przypomni ile tam kościołów zbudowano tacy oni tolerancyjni

  4. takie male pytanie: czy dunin odpowiedziala prawnie za gwalt jakiego dopuscila sie na swoim konkubencie? Wyposzczona seksualnie, ohydna i zdesperowana niemajaca zbyt wiele okazji do seksu najzwyklej w swiecie zgwalcila swojego popychacza. No, brawo! Oto dewiacja w wydaniu lewakow! Czy ktos z Krytyki moze kupic jej jakis wibrator? Wazne zeby byl gruby, bo pewnie jest mocno doswiadczona jak to lewaczka.

  5. Dlaczego duninowa wstawila swoje zdjecie sprzed 30 lat? Przeciez ona jest staruszka a na zdjeciu wyglada duzo, duzo mlodziej niz jest w rzeczywistosci…

    Ale wiadomo, krytyka lewacka zawsze musi manipulowac…

  6. Nie doczytalem do konca. Tego belkotu lewckiej idiotki po prostu nie da sie czytac. No, normalnie sie nie da…