Jaś Kapela

Ministerstwo Rozwoju Leczenia Homoseksualizmu

Kancelaria Premiera

Polska zostanie pewnie wyrzucona z UE. Ostatecznie, w ilu krajach w Ministerstwach Rozwoju wręcza się nagrody za leczenie homoseksualizmu?

Dobra zmiana w Ministerstwie Rozwoju. Ktoś mógłby pomyśleć, że resort wicepremiera Mateusza Morawieckiego zajmować się będzie wspieraniem szeroko pojętej przedsiębiorczości i absorbowaniem funduszy unijnych. Ale rozwój ekonomiczny to za mało. Jeśli chcemy prawdziwego rozwoju, a nie tylko imitacyjnego, to musimy postawić również na rozwój moralny. Pewnie właśnie dlatego w Ministerstwie Rozwoju odbyła się gala wręczenia nagród „Prawda-Krzyż-Wyzwolenie”. Statuetki wręczono po raz pierwszy, otrzymały je osoby i instytucje realizujące idee księdza Franciszka Blachnickiego, założyciela Oazy. Następnym razem, gdy będziecie chcieli czegoś od Ministerstwa Rozwoju, zastanówcie się najpierw, czy realizujecie idee jakiegoś księdza. Bo jeśli nie, to nie wiem, czy rzeczywiście zależy wam na rozwoju Polski, czy jej wyzysku i demoralizacji.

Za „wprowadzenie w życie narodu Katolickiej Nauki Społecznej Kościoła” wyróżniona została premier Beata Szydło. Radio Maryja została odznaczone za „wieloletnie wspieranie idei Krucjaty Wyzwolenia Człowieka”. Nie mogło też oczywiście zabraknąć nagrody dla „już prawie że błogosławionego” profesora Bogdan Chazan. Za „niezłomną obronę życia nienarodzonych” oraz zmuszanie matek do rodzenia, a dzieci do cierpienia. Choć nie wiem, czy o tym wspomnieli. Najbardziej jednak podoba mi się nagroda dla lubelskiego ośrodka Odwaga, zajmującego się leczeniem homoseksualizmu. Bardzo odważnie, zważywszy że tzw. terapia konwersyjna to bzdura, a w środowisku naukowym panuje pełny konsensus, że takie praktyki są nieskuteczne, szkodliwe i sprzeczne z etyką terapeutyczną. Jednak gdzie naukowiec nie da rady, tam katolika pośle. Wiara czyni cuda. A przynajmniej potrafi robić wodę z mózgu. Co zresztą też jest naukowo udowodnione. Tym się właśnie zajmują księża i terapeuci w lubelskim ośrodku, więc nie wątpliwie należy im się jakaś statuetka. Ale powinna to być raczej nagroda Darwina.

Gdzie naukowiec nie da rady, tam katolika pośle.

Twórca terapii konwersyjnej Richard Cohen, lubiany i szanowany w Polsce amerykański psychoterapeuta, twierdzi, że jest byłym homoseksualistą, a także, że dzięki jego terapii można zmienić orientację z homoseksualnej na heteroseksualną. Wypowiadając się w Sejmie RP mówił: „homoseksualizm zawsze jest symptomem niewyleczonych ran z dzieciństwa i niezaspokojonej potrzeby miłości”. Co prawda nauka ma tutaj inne zdanie. American Counseling Association wyrzuciło Cohena za wielokrotne naruszenie etyki. Nie przyjęłoby go nawet Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, które podpisało się pod twierdzeniem: „Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom”. Ale katolicy wierzą w nawet dziwniejsze rzeczy i żadna nauka nie będzie im mówić, że nie. A że przy okazji niszczą ludzi? Cóż, krucjaty krzyżowe rzadko mogą się obyć bez ofiar.

Odwaga chwali się na swojej stronie, że „proponuje pomoc duchową i terapeutyczną osobom o niechcianych skłonnościach homoseksualnych oraz ich rodzinom”. Co prawda, czytając zamieszczone na stronie świadectwa, odnoszę wrażenie, że bardziej pomaga homofobicznym rodzinom i innym bliskim, którzy nie potrafią zaakceptować w rodzinie geja czy lesbijki. Poza relacjami rodziców, znajdujemy też świadectwo Krzysztofa i Kamili, którym udało się stworzyć małżeństwo i spłodzić dzieci. „Jezus zwyciężył świat. Alleluja!”, kończy swojej wspomnienie Krzysztof, a ja się jednak trochę o niego martwię, bo zastanawiam się, na jak długo Jezus może zwyciężać świat. Ostatecznie już nawet papież Franciszek coraz cieplej się wypowiada o homoseksualistach. Społeczne nauki Kościoła nie są aż tak niezmienne, za jakie lubią uchodzić. Niewykluczone, że wraz z odpływem wiernych, Kościół zdecyduje się jednak sięgnąć po tych wyznawców, których aktualnie tak skutecznie zniechęca, odrzuca, a nierzadko wręcz prześladuje ze względu na ich orientację seksualną. Co wtedy zrobi Odwaga i Krzysztof z dwójką dzieci i żoną, gdy jednak przekona się, że to, co mu tyle lat wmawiali w ośrodku, to ściema? Co, jeśli sam się o tym za jakiś czas przekona?

Jednak pewnie jeszcze zanim się to stanie, Polska zostanie wyrzucona z UE. Ostatecznie, w ilu krajach w Ministerstwach Rozwoju wręcza się nagrody za leczenie homoseksualizmu? Obawiam się, że w żadnym. Nasi europarlamentarzyści mogą sobie głosować przeciwko rezolucji ws. ochrony przed dyskryminacją, ale w UE nie ma zgody na dyskryminację ludzi z powodu ich orientacji seksualnej, więc jeśli nam się to nie podoba, to chyba musimy się zapisać do Unii Rosyjskiej. Co prawda trochę dziwi mnie wstrzymanie się od głosu takich obrońców praw człowieka jak Michał Boni, Jerzy Buzek, Danuta Hübner (po burzy w mediach zmieniła decyzję), Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka czy Róża Thun, ale pewnie boją się, że ksiądz ich nie wpuści do kościoła, gdyby zagłosowali za. Prawa księdza w Polsce są ciągle prawami człowieka. Podobnie zresztą polski Episkopat jest mądrzejszy od papieża, więc nie zdziwię się, jeśli zdecyduje się na jakąś schizmę, gdyby Watykan okazał się zbyt postępowy. Póki co jednak homofobia w Kościele trzyma się mocno, co świetnie pokazuje przejmująca książka Krzysztofa Charamsy Kamień węgielny. Mój bunt przeciw hipokryzji Kościoła, która pod koniec kwietnia ukaże się nakładem naszego wydawnictwa.

Polska zostanie pewnie wyrzucona z UE. Ostatecznie, w ilu krajach w Ministerstwach Rozwoju wręcza się nagrody za leczenie homoseksualizmu?

Otwierający uroczystość minister Henryk Kowalczyk podkreślał, że „powinno być czymś normalnym, że tego typu gale odbywają się w rządowych gmachach. Instytucje rządowe służą dobru, a Ruch Światło-Życie jest samym dobrem”. Co prawda minister chyba nie bardzo uważał na religii, tudzież przy innych wizytach w kościołach. Samym dobrem jest tylko Bóg. Ludzie są grzeszni, podobnie tworzone przez nich instytucje. Jeśli jednak minister uważa, że ośrodek Odwaga, to samo dobro, a instytucje rządowe mają służyć dobru, to czy nie powinny robić tego bardziej aktywnie? Organizacja gali, to trochę za mało. Może jakieś dotacje dla firm leczących z homoseksualizmu? Ostatecznie nic nie działa tak dobrze, jak wolny rynek, zasilany publicznymi pieniędzmi. Jestem pewien, że dzięki wsparciu funduszy unijnych nasi biznesmeni chętnie zajmą się także tą działką. Trzeba będzie, co prawda, trochę nakłamać przy ich przyznawaniu, bo UE na leczenie homoseksualizmu nie da. Ale może wystarczy napisać, skrótowo, że chodzi o wsparcie psychologiczne dla Polaków? Na taki cel UE pewnie da z pocałowaniem ręki, bo chyba już tam zauważyli, że nawet najwybitniejsi przedstawiciele naszego narodu bywają odrobinę psychicznie niestabilni. I pilnie jest im potrzebna pomoc.

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Jaś Kapela
Jaś Kapela
Pisarz, poeta, felietonista
Pisarz, poeta, felietonista, aktywista. Autor tomików z wierszami („Reklama”, „Życie na gorąco”, „Modlitwy dla opornych”), powieści („Stosunek seksualny nie istnieje”, „Janusz Hrystus”, „Dobry troll”) i książek non-fiction („Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu”, „Polskie mięso”, „Warszawa wciąga”) oraz współautor, razem z Hanną Marią Zagulską, książki dla młodzieży „Odwaga”. Należy do zespołu redakcji Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Opiekun serii z morświnem. Zwyciężył pierwszą polską edycję slamu i kilka kolejnych. W 2015 brał udział w międzynarodowym projekcie Weather Stations, który stawiał literaturę i narrację w centrum dyskusji o zmianach klimatycznych. W 2020 roku w trakcie Obozu dla klimatu uczestniczył w zatrzymaniu działania kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Drzewce.

Komentarze archiwalne

 1. Leczenie homo to nie leczenie to wasze upośledzenie aby leczyć zdrowych ludzi

 2. Moje zdziwienie sięga zenitu. Oto żyję w kraju w którym w Ministerstwie wręcza się nagrodę za leczenie homoseksualizmu metodą nie uznaną przez świat nauki, niezgodną z dzisiejszą wiedzą naukową w tym temacie – wręcza się ją za leczenie skłonności, które nie są chorobą i wreszcie otrzymują ją ludzie , którym nigdy nie uda się z homoseksualisty zrobić hetero. To nie jest nagroda za osiągnięcia, to jest nagroda za działania w kierunku utrwalania w społeczeństwie postaw dyskryminacyjnych względem osób o odmiennej orientacji seksualnej, a także jest to zielone światło dla wyciągania pieniędzy przez katolickie pseudo ośrodki terapeutyczne usiłujące “leczyć” za pomocą technik odrzuconych przez świat nauki, mogących mieć katastrofalne skutki dla psychiki pacjenta. Jeśli będziemy podążać drogą na której zamiast wiedzy, nauki i racjonalnego myślenia pojawi się religia , uprzedzenia i stereotypy to staniemy się społeczeństwem zacofanym, niedouczonym, pełnym uprzedzeń i wzajemnej nienawiści. To z rozwojem nie ma kompletnie nic wspólnego.

 3. Szczerze mówiąc, rozpierdala mnie to jak polski opozycjonista żyjący w 21. wieku może dziwić się, że prawicowa partia nagradza realizację doktryny katolickiej będąc partią rządzącą. Tyle rzeczy które w tym kraju funkcjonują skandalicznie źle, a autor coś pierdoli, nie przejmując się nawet interpunkcją czy ortografią. Dno.

 4. Jestem homo i kurwa nigdy w zyciu nikt mi nie bd rozgadwywal i kazal i na terapie to moje zycie i nikt sie to nie bd wpierdalal bd sie pierdolil z moim chłopakiem w luzku az do smierci i jezeli ktos ma ploblem mam w to wyjebane

 5. Próbowałam tej terapii. W Lublinie. Myślę aby napisac książkę o tym co się tam dzieje. Terapia nie zmieniła mojej orientacji – skoro to sie to powinna pomóc…. Nie pomogła, może Pan Bóg ma inny plan na moje życie, ale wiem ile osób trafiło do psychiatryka z powodu tej terapii.

 6. Z „Jasiem Kapelą”, jak podpisuje się autor artykułu, polemizował nie będę – erupcja wściekłej nienawiści i gejzer uprzedzeń, katofobii, pogardy wobec wszystkiego z czym się nie zgadza, przekonują mnie, że… tylko Bóg mu może pomóc. Ale ktoś mógłby niestety przeczytać ten wykwit intelektualny, śpieszę więc z kilkoma wyjaśnieniami, które mogą pomóc po tak ekstremalnej lekturze odzyskać oddech.
  Nasz Jaś utyskuje mianowicie, że nagrodzony został terapeuta, który ma sukcesy w leczeniu niechcianego homoseksualizmu.
  Dla naszego Jasia niepotrzebne jest żadne rozważanie, czy są jakiekolwiek sytuacje, w których homoseksualizm trzeba leczyć. NIE TRZEBA. To dogmat, którego sługa postępu nie powinien nigdy poddawać w wątpliwość.
  Tymczasem DSM, katalog chorób i zaburzeń psychicznych od 1978 roku ujmuje rzecz następująco: homoseksualizm jest chorobą, o ile sam zainteresowany nie akceptuje swojej orientacji. Uczyniono więc, z zupełnie nieznanych przyczyn, wyjątek. Sam chory decyduje o tym, czy jest zdrowy, czy chory. Każdy zdrowy z miejsca widzi, że to chore – ale nawet tak chore ustalenia są nie do zaakceptowania dla walczącej lewicy. Nie wolno leczyć i już! Kilka lat temu w Londynie głośna była sprawa terapeuty, do którego przyszedł pacjent i wyznał, że jest gejem, nie akceptuje tego i prosi go o pomoc, bo chce odzyskać „zdrową orientację”. Terapeuta podjął się pomocy i wyprowadził pacjenta z homoseksualizmu. Ale popełnił jeden błąd – nie zadbał o to, żeby sprawa nigdy nie ujrzała światła dziennego. Piewcy postępu i tolerancji dowiedzieli się o tym przypadku i choć terapia była zgodna ze sztuką, z prawem i z prośbą pacjenta – rozpętali taką burzę medialną, że w końcu doprowadzono do tego, że terapeuta utracił prawo wykonywania zawodu. Oczywiście piewcom „postępu” marzy się, żeby na całym świecie wszystkim terapeutom pomagającym gejom w zmianie orientacji dano szlaban na wszystko.
  Nasz Jaś wprawdzie cytuje informacje ze strony nagrodzonego terapeuty, gdzie jasno sam wskazuje, że chodzi o „pomoc duchową i terapeutyczną osobom o NIECHCIANYCH skłonnościach homoseksualnych”. Ale to mu nie przeszkadza. Postęp ma swoją cenę i nawet jeśli jakiś gej rozpacza, że jest gejem i nie akceptuje siebie takiego – rozkazem Jasia Gej ma polubić swoje gejostwo. I KONIEC!
  Dalej Jaś marzy, że kiedyś kościół katolicki się opamięta, bo „sam Franciszek wypowiada się o gejach coraz cieplej…” Niestety, wszystkim którym się od tych wizji zakręciło w głowie, wyjaśniam: kościół katolicki nie powstał po to, żeby Boga stwarzać na obraz i podobieństwo swoich postępowych widzimisiów. Kościół powstał po to, aby służyć Bogu, który stworzył nas. I Jego (Boga) nauka jest niezmienna. Biblia w kilku miejscach mówi bardzo wyraźnie, że homoseksualizm nie jest normą. Jest CHORY. A kościół, który zacznie głosić prawdy sprzeczne z Biblią, stanie się synagogą szatana. Kropka.
  Jakby tego było mało, na nieszczęście Jasia, o nienormatywności homoseksualnych zachowań mówi nawet… TEORIA EWOLUCJI. Bo przecież naczelnym prawem natury (tej która „postępowym naukowcom” zastąpiła Boga) jest prawo ZACHOWANIA GATUNKU. I wszystkie zachowania, które zmierzają do marnotrawienia energii, która mogłaby posłużyć do przedłużenia gatunku, są aberracją.
  Jak to!!! – zakrzykną piewcy postępu – przecież wśród zwierząt zdarzają się zachowania homoseksualne! A więc homoseksualizm jest dobry! Bo „naturalny”, „ekologiczny”. Niestety nie. Wśród zwierząt występują mianowicie praktyki kanibalistyczne. Wśród lwów młody samiec obejmując harem po pokonanym przywódcy stada zabija młode zrodzone z krwi pokonanego. Przykłady można mnożyć, nie trzeba odwoływać się do trywialnych sytuacji, kiedy zwierzęta chorują na raka (choć to też, mimo że naturalne, jakoś nie wygląda zdrowo). Nawet wśród zachowań zwierząt można zauważyć wiele chorych zachowań, więc argument o tym, że jakieś zachowanie jest „zdrowe”, bo „naturalne”, w naturze wszak występuje – od razu odpada.
  Są też różne badania, które potwierdzają, że np. wśród osób o skłonnościach homoseksualnych występuje gigantyczna nadreprezentacja osób o skłonnościach pedofilskich. A jeśli chodzi o związki trwałe, oparte na wierności, to wśród par homoseksualnych takich trwałych związków jest ok 2 %. Oczywiście w oświeconej Europie nic o takich badaniach nie wiadomo, bo są „niesłuszne”. Słuszne natomiast jest, jak zachęca strona „wiara – tęcza”, terroryzowanie księży, aby na spowiedzi sprzeniewierzyli się nauczaniu Biblii i rozgrzeszali związki homoseksualne. Tak, kochani. Nadszedł czas, kiedy i w naszym kraju każdy ksiądz może zostać postawiony przed sądem za to tylko, że w konfesjonale przestrzega nauczania Biblijnego. A wszystko to w obronie postępu i… oczywiście TOLERANCJI.

  Jaś wygląda sympatycznie. Uśmiecha się do nas z portretu na stronie krytyki politycznej. I pewnie wierzy, że niesie kaganek postępu i tolerancji. Ale zanim takie nienawistne artykuły jak ten zlasują nam mózgi do reszty, zanim obudzimy się w świecie, w którym na tolerancję będzie zasługiwać tylko ten, kto myśli tak jak Jaś – ratujmy zdrowy rozsądek.
  Życzę wszystkim mocnych nerwów. Bo ta gangrena tak łatwo nie odpuści…

  Ps. Mam wielu znajomych, którzy mają homoseksualne skłonności. Podziwiam wielu z nich, za wiele przymiotów. Szanuję zwłaszcza tych, którzy ani mnie ani nikogo nie zmuszają do tego, żebym myślał o ich skłonnościach w ten czy inny sposób – bo rozumieją, że mam prawo myśleć co chcę – na tym polega wolność sumienia i demokracja. Chora ta nasza konstytucja. Ale nawet ta chora – ciągle nam to zapewnia.

 7. Ten artykuł nie wydaje się mi takim w duchu tolerancji, koniecznej do funkcjonowania społeczeństwa wolnego i wewnętrznie zróżnicowanego poglądowo. Tolerancja osób homoseksualnych jest jak najbardziej wskazana, ale co ona oznacza? Nie może być z założenia akceptacją, gdyż oznacza zmuszanie społeczeństwa do emocjonalnego zaangażowania a to cecha totalitaryzmu. Totalitaryzmu takiego jaki sprawował kościół powszechny w Średniowieczu. Tyle tylko, że obecnie totalitaryzm ma skręt w drugą stronę i ma oblicze lingwistyczne. Tolerancja jednej grupy nie może oznaczać nietolerancji innej, a tak się dzieje w przypadku grupy osób wierzących np. w Kościele Katolickim. Nauka nie jest nowym totemem przed którym oddaje się pokłony w imię jedynej prawdy. W nauce są równoprawne różne poglądy, często wzajemne sprzeczne. Jedni uważają, że homoseksualizm nie jest chorobą inni odwrotnie. Ważne aby nie było zmuszania do przyjęcia poglądów jeśli to nie jest absolutnie konieczne.

  Ja uważam homoseksualizm za chorobę, ale nie można z niej się wyleczyć jeśli chodzi o samą skłonność(Na razie nie ma na to leku). Jednak można zmienić swoje zachowania, podobnie jak z wieloma uzależnieniami. Każdy homoseksualista sam może zdecydować czy chce się poddać jakiejś terapii czy nie. Homoseksualizm nie powinien być karany, gdyż nie stanowi zagrożenia dla osób postronnych.

 8. Drogi Panie Jasiu Kapela,
  zgadzam się z pana tezami, niemal wszystkim , z wyjątkiem bezkrytycznej akceptacji homoseksualizmu.Ale najpierw słowo o sobie
  1.od lat jestem wyborcą UD,UW,PO,ostatnio nowoczesnej
  2.od “zawsze” czyli lat kiladziesiąt czytam GW,Polityke,TP
  3.nie akceptuję .ideologii o.Rydzyka itd,itp,etc
  Ale -przykro mi- nie akceptuję homoseksualizmu i uważam go za dewiację.Wbrew wielu opiniom, nauka de facto nic na jego temat nie wie
  i uważam,że uczciwie jest na ten temat dyskutować, a nie twierdzić,że ta orientacja to norma(co to jest norma?) i że temat jest zamknięty
  4.nie,nie jest zamknięty ,wymaga delikatności, namysłu dyskusji, oczywiście nie w stylu x.Oko
  5.skoro uznajemy bezkrytycznie “normę” homoseksualizmu, uznajmy także kazirodztwo(a cóż szkodzi związek dorosłych brata i siostry?),układy trójkątów ,czworokątów, itp za małżenstwa. W końcu,jeśli ci dorośli i odpowiedzialni ponoć ludzie chcą np stworzyć “małżeńswto z dwóch facetów i kobiety i adoptować dzieci, no to co??? Przykłady dewiacji można mnożyć
  6.tzw “normalość’ homoseksualizmu została uznana w USA groteskowy sposób, w atmosferze brutalnego niekiedy lobbingu(fakty,łatwo sprawdzić) i nie stoi za tym ŻADNE naukowe opracowanie
  7.w Holandii rozwija skrzydła partia promująca pedofilię,nielegalna jeszcze, ale założe się z Panem,Panie Jasiu Kapela,że za Pańskiego życia legalną będzie
  8.homoseksualistów należy tolerować, wspólczuć im(choć często to trudne wobec nachalnej niekiedy agresji środowisk lgbt), a już karygodne są jakiekolwiek formy agresji,mowy nienawiści, dyskryminacji.Mają mięć zagwarantowane wszystkie prawa obywatelskie, a co to jest małżeństwo wg naszego prawa(jeszcze ) ,to wiadomo,więc trudno bezdyskusyjnie im to prawo przyznać( i nie jest to dyskryminacja
  jeś
  li odmawia się im mażeństwa jako takiego, bo odmawia się go np córce i ojcu
  A wiec, konkludując, aideologizcja homoseksualizmu, szacunek i tolerncja dla nich, no i dalsza dyskusja naukowa nad nierozwiązanym,przykro mi ,przez naukę problemem

 9. Wkradł się oczywiśty błąd, więc poprawka na końcu mojej wypowiedzi. Jest: Ale nauka jest jego fanem, na szczęście.
  Powinno być: Ale nauka NIE jest jego fanem, na szczęście.

 10. Witaj, Jasiu – znów nie zawiodłeś. Jednak martwię się, bowiem co będzie, jeśli polski rząd potraktuje Twoje żarty poważnie? Już lepiej im nie podpowiadaj, bo nie łapią dowcipu…
  Ale odbiegając od tematu – słowo dowcip nie jest słowem ładnym i do tego godzącym w godność kobiet, czyli też trącącym seksizmem – jak sądzisz, Jasiu? Co w ogóle spowodowało, że taki wyraz powstał? Jasiu, możesz wgryźć się w etymologię? Sam pomyśl: dow-cip… Nie wiem, cóż ten organ żeński robi przy dow. I czym jest dow., – może to jakiś koleś? Kto go tam wcisnął i po co? Niedobrze to wygląda. Zresztą takich „kwiatków” w języku polskim jest niemało. Mnie od klilku już ładnych lat fascynuje, frapuje, zastanawia i radośnie rozśmiesza pewien adres www. Otóż poniektóre polskie szkoły posiadają na przykład takie oto adresy swoich witryn: https://sp…. waw.edupage.org/ :):):):):) – i skąd moja radość i tyle uśmiechniętych buź, iasiu i czy widzisz, Jasiu, to co ja? Tak, tak – pojawia się w adresie EDUPA. oraz GE. Wykropkowałam numer placówki edukacyjnej :), ale nie wie czemu, skoro są ogólnie dostępne, także dla dzieci :):):) – jeśli te załapały e-dupę, to mają niezły ubaw :):):). Tylko czemu e-dupy nie wyłapali dyrektorzy szkół oraz nauczyciele??? Nie wiem doprawdy, czym jest e-dupa, wyobraźnia podpowiada mi, że nazwa sugeruje dupę europejską, unijną, dupę także światową – co tam unia, na cóż e-dupę ograniczać?
  Bo e-dupa obecna jest wszak wszędzie – nie tylko w Polsce, Unii, widać ją na całym świecie – adres dostepny jak świat długi i szeroki… Nie wiem, czy się radować (Halleluja!), czy smucić (Amen…). Teraz dalsza część adresu e-dupa – to GE. Czytamy taki skrót zwykle jako GIE, może być np. ukrytym i słynnym PUNKTEM GIE!!! 🙂 – tajmnica rozwiązana??? Nic nie rozumiem, bowiem edukacji seksualnej w szkołach brak – a może istnieje w podziemiu i tam oto co poniektórzy z bitą śmietaną na udach prowadzą edukację??? A jeśli powiązać określenie E-DUPA. i GE. w adresie www. możnaby wysnuć wniosek, że szkoły dbają o edukację seksualną i wówczas – tu nastąpi analogia do Twojego, Jasiu artykułu – żadną miarą nie jest potrzebne Ministerstwo Leczenia Homoseksualizmu, bowiem dzieci pełne wiedzy seksulanej, wyniesionej ze szkół, tak się „zboczeń” i „chorów” śmiertelnie wystraszą, że już nigdy nie zadeklarują innej orientacji seksualnej, jak tylko heteroseksualizm lub wręcz aseksualizm :).
  Jasiu, ja Ciebie bardzo proszę – napisz Ty Żołnierzu Niewyklęty list, pismo do ważnego jakiegoś ministra, najlepiej do zalewskiej 🙂 i najważniejszej na świecie polskiej kobiety premier z apelem o natychmiastową zmianę E-DUPY.GE. (czytaj: GIE) w adresach www. polskich szkół. Oczywiście możesz powołać się na swoją fankę, czyli mnie, Kate-Marie czasem Kate, absolutnie!!!! Niech już skandale przestaną gonić skandale. Więc teraz, Jasiu – DO BOJU i na ramię broń, pióro w dłoń oraz z pieśnią na ustach (możesz ją zadedykować zalewskiej i szydło, choć diabeł w tekście jest, więc znów, cholera, kontrowersja. No i e-dupa…): DO PRZODU POLSKO, ohoooo, DO BOJU POLSKO, ohoooo, NIE ZGINIESZ NIGDY, PÓKI O ZWYCIĘSTWO JAŚKO GRA!!! WYGRANA BĘDZIE NASZA, UWIERZYĆ TYLKO CHCIEJ! BIAŁO-CZERWONĄ W SERCU MIEJ! CHOĆBY DO POKONANIA SAM DIABEŁ NAWET BYŁ, ZAŚPIEWAJ ZE WSZYSTKICH SIŁ…. ZAWSZE DO PRZODU, ORŁY, NIE TRAFIAĆ KULĄ W PŁOT!!!
  UWAGA.
  1. Pojawiają się pewne nazwiska, napisane małą literą – to zamierzone, bo wstydziłam się wcisnąć SHIfT…
  2. A „lubiany” w Polsce Richard Cohen, mówiący o sobie, że jest byłym homoseksualistą, zszedł do podziemia – Jasiu wypędź go, jakby się pojawił w kanałach!!! Zobaczcie ile zyskał, głosząc swoje pokrętne teorie, dlatego – kościół jest jego fanem, katolicy świata są jego fanami. Ale nauka jest jego fanem, na szczęście. Ale mnie, fance nauki, dow-cipu, e-dupy i gie pomysleć, że oto każdy ma prawo do życia na tej pięknej Ziemi, współczując jej jednocześnie ciężarów oszołomstwa, jakie musi też dźwigać… Więc – NIECH ŻYJE RÓŻNORODNOŚĆ :):):):), nawet z kotem i kaczkami!

 11. Zastanawiam się jak można wypisywać taki chłam polityczny, z tego artykułu bije nienawiścią, do władz (nie popieram ich w 100%), Kościoła i ludzi wierzących, którzy mają swoją godność. Żeby było jasne, nie jestem zwolennikiem partii rządzącej, ale tym bardziej jej opozycji, gdyż jedynym jej celem jest bycie totalnym przeciwieństwem, a nie dobro obywatela. Jednak Kościół Polski to instytucja, która broni godności człowieka, nie wyznaje upodlenia jakim jest rozwiązłość seksualna i wszystkie tego typu ekscesy.
  “Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.” Księga Kapłańska 20,13

  W odpowiedzi na niezadowolenie autora z powodu spotkania związanego ściśle z Ruchem Światło-Życie chciałoby się przypomnieć co robiła poprzednia władza. Ale to najgorszy argument, bo do niczego nie prowadzi. Tylko czy my naprawdę nie widzimy do czego prowadzi wspaniała polityka Unii Europejskiej, która oprócz ogromnej ilości pieniędzy wprowadza tylko zepsucie w krajach członkowskich. wspomniano w komentarzach, ze Watykan dokonuje rozbiorów Polski, czy chodzi wam o przekazywane środki z polskich Kościołów czy bardziej o wiarę? Czy nikt nie widzi tego jak zwolennicy przekonań Unii Europejskiej podążają za czymś ślepo, nie zastanawiając się nawet nad tym, co mówi do nich telewizor, monitor komputera. Ile pieniędzy po kryjomu przedostaje się z naszego kraju do Unii? Dlaczego o tym się nie wspomina, jak zagraniczni przedsiębiorcy wykupują polskie przedsiębiorstwa i nikt z tym nie walczy. Pieniądze, które mogłyby spokojnie zostać w naszym kraju wyjeżdżają za granicę, a wracają w postaci dotacji unijnych. Trwałość Kościoła opiera się na wielkiej tradycji, której jest strażnikiem i to jest właśnie gwarantem Jego trwałości, niezmienność Kościoła w tak wielu spornych sytuacjach. Kościół jest wspólnotą wiernych, nie samych osób w koloratkach jak się niektórym wydaje. Kolejnym argumentem, który przemawia za głoszoną prawdą Kościoła jest ciągły kontakt z Żywym Bogiem, który kocha nas miłością niepojęta dla żadnego z nas.

  Wypowiedź Pana rafalka jest na poziomie, którego nie da się nawet skomentować. Zamiast wierzyć w swój naród i starać się budować wspaniałe lepsze społeczeństwo według swoich przekonań, które mają dać mu lepszą perspektywę.

 12. This guy is gay 1000% Takes one to know one. The key to homosexuality is accepting jesus in your butthole.

 13. Nie wiem czy Morawiecki ma córkę, ale załóżmy, że ma. Załóżmy też, że jestem takim “wyleczonym” gejem po terapii w Lublinie. Przychodzę do niego prosić o rękę córki. Prawda, że będzie szczęśliwy? 😉

 14. Jaś Kapela – ile autor ma lat, że pisze o sobie “Jaś”? Wstyd i żenada. Chyba że miało to być nawiązanie do Jasia Fasoli, ale tekst z tego co widzę raczej poważny niż kabaretowy.

 15. Ale ze srodowiska naukowe (oraz media) sa finansowane przez masonow po to by wprowadzac ludzi w blad to wy wiedzcie.

  Homo jest zboczeniem tego samego typu co zoofilia, pedofilia.
  To jest porycie na umyśle ktore trzeba odpowiednio korygowac

  Przypadki ktore znam z autopsji to – brak umiejetnosci podrywania dziewczyn, brak pierwszej milosci w dziecinstwie, desperacja z potrzeby bliskosci (super sie dogaduje z kolega a on ma ten sam problem z laskami – wtedy powstaje patologia).

  U kobiet – uraza do facetów przez krzywdy z ich strony (partnerzy, ojciec, dziadek).
  Takze czasem poczucie silnej meskosci (nadmiar testosteronu) czy budowa fizyczna typowo meska i brak akceptacji tego.

  Teraz promuje sie homo dewiacje za ponoca filmow, o zgrozo nawet bajkami, reklamami, moda odziezowa (w holandii ciuchy meskie to patola).

  Taka jest prawda. Nie popieram natomiast tych nagrod dla RM, szydlo i calej reszty bandy. Kolesiostwo maks.

 16. Dlaczego ludzie wciąż nie potrafią być dla siebie dobrzy nawzajem?
  Dobrem nie jest narzucanie drugiej osobie wartości; dobrem jest otwarty umysł, umiejętność słuchania, zadawania pytań oraz celebracja różnorodności.
  Zastanawiam się ile jeszcze czasu powinno minąć lub jakie czynności należy podjąć, by wszyscy mogli to zrozumieć i wcielić w praktykę.

 17. Cóż… jeśli Papież się nie opamięta i dalej będzie liberalizował i propagował miłosierdzie, to w przyszłym roku Watykan wyląduje w Polsce, a kacza RP szybciutko zmieni się w monarchię, na czele której stanie (nieoficjalnie oczywiście) naczelny prezesik kraju, stając się tym samym głową Kościoła. Boże… widzisz i nie grzmisz. Wielcy władcy Królestwa Polskiego, co Wy jeszcze robicie w tych Waszych “zamkowych mogiłach” poza przewracaniem się po każdej wariacji aktualnych “zarządców”?

 18. Sądzę, że należy trzymać się faktów i posłużyć odpowiednimi argumentami. Od dawna homoseksualizm był negatywnie postrzegany przez jakąś grupę ludności. Oczywiście, błędnie. Próbowano się go “pozbyć” na różne sposoby. Lobotomia, wazektomia, kastracja, historektomia, czy operacje na nerwie sromowym. Czy to normalne? Ingerowanie w cudze upodobania? Jeszcze w ten sposób? To jakby ktoś powiedział “Lubię żonkile”, a część społeczeństwa się oburzyła, bo należy lubić tulipany. To to samo. Lubimy coś, albo nie. Jeśli zdruzgotane Polki boją się, że niektórzy mężczyźni nie dostrzegają ich atrakcyjności, to przykro mi bardzo. To one mają problem. Freud głosił, że im większą nienawiścią ktoś pała do homoseksualistów, tym większy czuje do nich pociąg. Jako do czegoś, czego nie powinno się mieć, czy lubić. Nie wiem na ile jest to prawdą, ale to przecież Freud!

 19. W tych dusznych i okropnych czasach ludzie mający odwagę bronić się przed homonazizmem powinni zostać bohaterami narodowymi.

  1. czemu nie wziąłeś leków dziś rano. Pan doktor będzie ci musiał zrobić lewatywę i pędzlowanie dziś wieczorem i nie dostaniesz przepustki na Wielkanoc.

  2. Antyparch – w ramach obrony proponuję dupę zatkać korkiem. Bohaterstwo narodowe masz jak w banku.

  3. Jestes zwyklym trollem co prowokuje. W Polsce osoby homoseksualne ledwo co mają możliwość istnienia. Jest to wypaczony kraj sterowany przez ciemnogród i ludzi i telektualnie ułomnych jak ty. Latwo popadają w skrajną narodowość i fałszywą “duchowość”. Homoseksualizm i feministki to do gazu ale ze bijecie zony, chlacie, kradniecie to już ok? Tacy z was pobożni. Smierdząca hipokryzja niedomytych buców.

  4. “Homonazizm”, to ciekawe, biorąc pod uwagę, że naziści tępili homoseksualistów. Czyli ty smutasku jesteś nazistą.

 20. To czy homoseksualizm jest chorobą zależy tylko od tego jaką przyjmiemy jej definicję. Jest to poprostu dewiacja taka sama jak zoofilia czy pedofilia. Człowiek z natury jest stworzony do rozmnażania co przecież nie jest możliwe u osobników tej samej płci. Jest to oczywiście nie uleczalne ale skoro ludzie ci nikogo nie krzywdzą niech sobie żyją na marginesie społeczeństwa. A dla pedofilów oczywiście zostaje tylko sznur

  1. Dzieki za miłosierdzie. Szkoda tylko ze zabrakło ci rozumu zeby stwierdzic ze popęd nie ma nic do nozliwosci rozmnazania sie. Problemem swiatowym jest zresztą nad populacja o czym sie coraz częsciej pisze. A więc moze czas zmienic plyte i zacząc kwestionowac nadgorliwych katoli co nie poznali sie z antykoncepcją?

  2. A może tak osoby niedorowinięte umysłowo, jak ty słonko, żyłyby sobie na marginesie społeczeństwa?

 21. “Propagowanie terapii polegających na ….. jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom – no to wiele wyjaśnia. Przeanalizujcie zachowanie “niewyrośniętego” i większości hierarchów.

 22. Autor za dużo sie oczytał oko.express!!! Grupa “Odwaga” to grupa wsparcia a nie terapeutyczna, dla osób ktore czuja pociąg homoseksualny a chca żyć zgodnie z naukami Jezusa. Sam kościoł nie uznaje homoseksualizmu jako choroby, a wrecz zacheca do dialogu z osobami o odmyenbej oruentacji i przypomina o szacunku i prawach tych ludzi. Aytir gowno wie i pisze bzdury. Przedtancie juz z ta nagonka na kościół i ten rzad. A btw, nagrody rozdawala organizacja chrześcijańska, ktora może sobie nagradzać kogo chce i jak chce!!! Autor tekstu też może sobie organizacjr założyć i nagradzać np tych co szykanuja kościół czy rząd!!!

  1. Niech sobie rozdają co chcą – ale może nie w ministerstwie? Zwłaszcza, że niespełna chwilę temu nie dopuszczono do konferencji prasowej dziewczyn od protestu 8 marca. To jak, na katolickie nagrody jest miejsce, ale na obrończynie praw kobiet już nie?

 23. Powinni tych w ministerstwie poddać terapii która zrobi z nich osoby homoseksualne ???

  1. Oni już są homo, tylko ukrywają to, nawet przed sobą, stąd frustracja seksualna i zgorzkniałość.

 24. Z niecierpliwością wyczekuję osiemnastki, by wreszcie spierdolić z tego ciemnogrodu

 25. Pierwszą osobą do poddania się temu “niby pseudoleczeniu” powinien być Pan Prezes Jarosław K., wielki przewodnik Beatki i Andrzejka.

 26. Świetnie napisany artykuł! Gratulacje!
  Zostaje oficjalną fanką P. Kapeli.

 27. Boże kochany, zaczyna mnie smieszyc nuz te wasze zjebane ustalenia i zasady to jest tak śmieszne że bie dziewie soe dlaczego inne osoby z Polski chca mieszkać za granicą… To jest takie pojebane ze homoseksualizn to choroba do leczenia? Was powinno sie leczucz bo widze ze jesteście ostro popierdoleni.. Sama jestem lesbijka i to nie jest zadna choroba która sie leczy kazdy jest kim chxe a wam gowno do tego nie damy sie wam zmienic my kochamy kogo chcemy gdzie chcemy i jak chcemy zastanowcie sie bardzo jak jestescie bezmuslni 😉

  1. U niektórych to może dać się wyleczyć. Popatrz na Sczzuke. Podawała się za lesbijke a okazało się, że wyszła za chłopa i to wyjątkowo głupiego i brzydkiego.

 28. Piękna inicjatywa. Wreszcie ktoś wyciągnął do tych ludzi pomocną dłoń zamiast im wmawiać, że wszystko jest w porządku.

  1. Szkoda ze nikt nie podjął inicjatywy by ciebie leczyć, bo chamstwo i buractwo bie jest społecznie ok. Nie zezwalam.

  2. Przemuś, nie martw się! I do ciebie jakiś facet wyciągnie kiedyś w końcu pewną pomocną;) część ciała, i dobrze ci będzie. Widać, że to lubisz.

 29. Dobra, dobra. Wielu facetów idzie do seminarium właśnie dlatego, że są pedałami. Pani wcześniej wspomniała o pedofilach. Takich powinno leczyć się poprzez śmierć. Niewielu księży przywdziewa habit poprzez powołanie.

 30. Jak przeczytałem “Radio Maryja została odznaczone” – to dalej nie byłem w stanie czytać. Jak można takich tępaków językowych dopuszczać do publikowania… Gramatyka jest wszak od tego, by ją stosować.

 31. Przepraszam bardzo, ale dlaczego ludzie nadal myślą, że homoseksualizm to choroba i można ją leczyć? Orientacja ta została już dawno wyrzucona z listy chorób. Ten kraj stacza się coraz bardziej na dno. Niedługo będzie tak jak w USA, przymusowe leczenie homoseksualizmu. Parodia normalnie, nie mam słów już do tego wszystkiego. Rząd robi z siebie głupków, zamiast robić coś porządnego i dobrego dla kraju.

 32. Przeczytałem część tego tekstu i za każdym razem wstydzę się że jestem Polakiem i że żyję w tym kraju… Co za idioci rządzą teraz tutaj??? Co z wolnością, decydowaniem o sobie? Cofamy się do wczesnych lat 50-60? Do świetności komunizmu?? Dlaczego mężczyzna, kawaler w wieku 68lat, mieszkający z kotem mówi jakie są standardy rodziny? Życia? Tego co jest moralne?? O to nikt nie zapyta, a wtrąca sie do życia zwykłych ludzi??? To jest chore i nienormalne…

 33. Nie wiem jak Was ale mnie nikt nie pytał czy chce być hetero czy homo także wyboru nie mialam

 34. Dobry felieton, ale nie wszyscy zrozumieją przedstawione w nim kwestie. Watykan intensywnie pracuje nad tym, aby Polacy byli nierozgarniętym narodem.

  1. To jednak nie do konca Watykan. Mieszkam od kilku lat w innym kraju, ale tutaj ten sam kościół katolicki nie wymaga żadnej spowiedzi z wyjątkiem powszechnej – na mszy, od lat otwarcie popiera antykoncepcję i homoseksualizm nie jest w jego oczach chorobą. Może to jednak bardziej polski problem niż myślimy i po prostu nie doceniamy siły arogancji tego rozhulanego polskiego kleru.

   1. W takim razie Watykan mógłby przywołać tych panoszących się kajtków do porządku. Póki co tylko od papieża jakieś upomnienia i to między wierszami dostali.

    1. Masz absolutnie racje jeśli chodzi o panoszących się kajtków. Jeśli jednak chodzi o konfesjonał, antykoncepcje i homoseksualizm, to akurat nie Watykan to zmienił, tylko sami Holendrzy. Watykan zaakceptował.

 35. Telefon odbiera bardzo miła pani i zaprasza na godzinną rozmowę wstępną, jak najbardziej z członkiem rodziny. Co ciekawe jest też chętna rozmawiać z moją siostrą, której ja sam nie chcę powiedzieć o … Słowo homoseksualizm w naszej rozmowie nie pada ani raz. Szkoda tylko, że tak ciężko jest się dodzwonić.

  1. ciężko, bo teraz gorąca linia, wszystkie gorliwe berety dzwonią i zapisują swoje wnuki, bo im sie wydaje, “że diabeł się nim interesuje” xd

 36. Przyjdzie taki dzień, że w Polsce zabraknie drzew pod szubienice dla tych pisiorów.

 37. brawo! w końcu ktoś pomoże tym biednym ludziom. tu nie chodzi o wiarę jak wskazuje artykuł, sam jestem zdecydowanym przeciwnikiem kościoła jak i całego chrześcijaństwa ogólnie ale jeśli chodzi o leczenie pedalstwa to naprawdę ciężko się z nimi nie zgodzić.
  pozdrawiam.

  1. jesteś ignorantem. homoseksualizmu sie nie leczy, to nie jest i nigdy nie była choroba. ludzie po tzw “terapii reperatywnej” wpadaja w depresje i popełniają samobójstwa.

  2. Dobra wiadomość: są terapeuci, którzy pomogą Ci z homofobią – bo widzę, że jesteś zwolennikiem terapii. To rzeczywiście jest jednostką chorobowa, w przeciwieństwie do tego Twojego “pedalstwa”. Dla odmiany nie pozdrawiam.

   1. Chyba mu robisz próżne nadzieje. Homofobia zawsze występuje w pakiecie fobii na tle ludzi różniących się czymkolwiek od posiadacza pakietu. Tu by trzeba kadry całej akademii medycznej.

   2. Homofobii jako takiej też się nie leczy bo ta wynika bezpośrednio z braku samoakceptacji jak kryptogeja… 😛 Jemu potrzebna po prostu autoterapia i samokontrola…

  3. Cham rozumie tylko po chamsku. Jestes absolutnym dnem co truje swòj jad na innych z powòdu zakomplelsienia. Honofobia JEST chorobą psychiczną na leczenie – a wywodzi sie z mocnego skrytego pociągu homoseksualnego. Badania wykazują jednoznacznie ze męszczyzna co jest hetero nie ms agresji wobec gejów. Za to homofobom staje penis jak oglądaja gejowską pornografie! Wielokrotnie juz sie potwierdzało naukowo.

  4. Radziu, słonko. Zabawne, że noisz to samo imię, co mój kolega, który podobnie się wypowiadał, a teraz sypia z facetami. I ty kiedyś zbierzesz się na odwagę i przyznasz przed samym sobą, że lubisz chłopców. Wtedy przestaniesz być tak seksualnie sfrustrowany.

 38. W pełni zasłużyliśmy na bycie katolandem. Otóż wszyscy ci, którzy nie czynili tego co czynić należało po 1989 r., doprowadzili do rozgoryczenia i zobojętnienie a to otwarło drogę do katolandu.
  A co należyło czynić ? To może być wywód na program polityczny jakiejś partii.

 39. To choroba nie uleczalna i to trza odszczelic odrazu wszystkich zboczeńców a nie nasze podatki na to przeznaczać na 500plus przeznaczyli i dla emerytów już kasy nie ma teraz ich leczyć za nasze i więźniów to są nasze podatki i takich pod oszczal i tyle

  1. “Odszczelić” to trzeba Ciebie, Polakiem się nazywasz, a nawet po polsku nie potrafisz pisać. Żałosne.

  2. Jeżeli w przyszłości tym krajem będą rządzić ludzie tacy, jak Ty, to ja nie widzę dobrej przyszłości dla tego państwa.

  3. Nie wiem czy wiesz ale osoby homo też płacą podatki xD Na dodatek nie mają praw do żadnych ulg dla małżeństw. Tak więc: Odszczelać wszystkich heteroseksualistów a nie że za nasze podatki dostają zniżki.

  4. Miś sam żeś się “oszczał”.
   Przykro mi, że jesteś sam i nikt cię nie kocha, bo jeszcze nie przyznałeś przed samym sobą, że podniecają cię faceci. Życzę odwagi!

 40. Pan Kapelajak zwykle w sedno, po mistrzowsku ! Świetny artykuł. Uważam że Polki i Polacy powinny żądać dymisji ministra Radziwiła oraz mizogyna Chazana

 41. Ciekawi mnie, czy Unia Europejska przyzna Polsce Granty na uruchomienie kompleksu Oświęcim-Brzezinka, dokładnie tak, jak napisałam! W końcu dbałość o dziedzictwo niemieckie na ziemiach polskich wpisuje się nie tylko pięknie w europejskie Idee Ojcow Założycieli, ale też ładnie by korespodowała z dzisiejszą polityką społeczną w Polsce i koncepcją Prezesa wyrażoną hasłem “Nowy Człowiek” A stary…. hm? Tym bardziej właśnie….!

 42. autor wpisu obraża katolików – pytanie dlaczego to robi, skoro ich wiara i poglądy są ich wyborem? Podobnie jest z homoseksualizmem – to jest wybór – nie choroba, nie dewiacja, nie uczucia. To wybór. Jeżeli będę chciał spółkować z pralką – to będzie mój wybór. Jeżeli będę chciał spółkować z księdzem, to także mój wybór. Pozwólmy katolikom wierzyć w co chcą i sypiać z kim chcą. Ba, pozwólmy sobie wierzyć lub nie, i sypiać z kim chcemy – nie róbmy tylko proszę z tego tytułu marszów równości czy jak kto woli wolności, bo to już zaczyna trącać zwyrodnialstwem lewackim. Jestem homo? Sobie bądź. Kochasz szafę pełną naleśników? Kochaj. Leczysz się kocim moczem? To się lecz – tylko w żadnym przypadku z tym nie paraduj, bo wówczas będzie cię trzeba leczyć w ministerstwie rozwoju

  1. Czyli rozumiem, że wobec procesji religijnych masz takie samo zdanie i nie zgadzasz się na nie? Niech sobie wierzą w co chcą, ale niech nie paradują?

   1. oczywiście, że tak – czy ja mogę ustalić sobie święto klaksonu i od rana w grupie tysiąca samochodów raz w roku paraliżować miasto i hałasować klaksonami? Albo latać motocyklami “na gumie”?? Wiem, że w mojej miejscowości procesja w Boże Ciało idzie przez główny plac – zrobię sobie za 3 lata w ten dzień zbiorowe opalanie – chyba mogę, co nie?? Równość jest… TVN zaproszę…
    Nie utrudniajmy naszymi wyborami życia współmieszkańców – nikt nie będzie wówczas nazywał nas odmieńcami, katolami, homosiami, itd itp…

    1. Tak. Możesz. Twoi rodzice i przodkowie walczyli o to, żebyś miał swobodę zgromadzeń. Na tym polega wolność, że co roku mogą blokować Wawę maszerujący miłośnicy psów rasowych. Taką wolność mają wszyscy obywatele cywilizowanych państw. Nie mają jej mieszkańcy białorusi czy Rosji. Jeśli bardziej pasuje Ci życie w ustrojach totalitarnych niż w demokratycznych, cóż, współczuję.

  2. Jaki wybór? Polecam wyciągnąć głowę z…. homoseksualizm nie jest wyborem. Za to religia powinna być, aczkolwiek indoktrynacja u nas w kraju daleko nie odbiega krajom bliskiego wschodu.

  3. Ile dziesięcioleci musi minąć, żeby wszyscy zrozumieli, że orientacja to wybór… Ręce opadają. Wybrałeś/as że jesteś hetero? Czy zwyczajnie od zawsze interesuje cię płeć przeciwna?
   No to wyobraź sobie że z homoseksualizmem jest tak samo. Zwyczajnie, od zawsze podoba mi się ta sama płeć. Tyle 🙂

  1. Mogliby, ale największy odsetek pedofilii występuje wśród pedałów a nie księży.

   1. Wg plakatów, które jakiś czas temu rozwieszano w różnych miastach AŻ 20% PEDOFILII TO HOMOSEKSUALIŚCI! A co z pozostałymi 80%? Heteroseksualiści, mój drogi 🙂

    1. A jak wywieszę plakat, że jesteś niepełnosprawna umysłowo to też będzie prawdą?

    2. Lecz się kobieto …. Masakra jakaś … Czyli 100% hetero musi być patolami bo tak na plakacie było ….
     Jesssoooo co Ci ludzie mają w głowach ….

   2. To Twoje zdanie i obserwacja zawężona do kilku nagłośnionych spraw w mediach? Czy masz na poparcie swojej tezy badania? Jeśli nie, to tylko Twoje subiektywne, nic nie wnoszące zdanie, więc generalizacja jest całkowicie bez sensu.

  2. Ale pedofile tak samo jak pedaly kochajom inaczej wienc dlaczego ich sie tempi a gejuw nie i kaziroczcze pary tez powinny walczyc wszyscy rowne prawa WOLNA POLSKA!!!!

   1. Jak taki jełop może się wypowiadać na takie poważne tematy. Stawianie Geja i pedofila w jednym rzędzie to wyraz totalnej ignorancji i debilizmu. No i te “kochajom”, nóż w kieszeni się otwiera. Społeczeństwo idiotów bez szkoły.

    1. Em… wy wiecie, że ta wypowiedź to czysty bait, albo inaczej ironia/sarkazm, jeżeli ktoś nie jest aż tak zagłębiony w slang internetowy? Nie wierzę, że ktoś to mógł wziąć na poważnie…

   2. W złu pedofilii nie chodzi o odmienność orientacji, ale o krzywdę wyrządzaną dzieciom.

   3. Maju.
    Zapewne w szkole podstawowej ominęłaś niektóre lekcje, więc tutaj należałoby Twoją wypowiedź pisaną poprawić.
    Zamiast: kochajom, wienc, tempi, gejuw, kaziroczcze,
    Winno być: kochają, więc, tępi, gejów, kazirodcze.
    Pamiętaj! Jeśli nie wiesz jak coś napisać, to lepiej w ogóle nie pisać, niż się zbłaźnić, 🙂

   4. Czy pani/panna Maja666 (te szóstki devil?) nie wie, że seks opiera się na wolnej woli obu stron, czego w pedofilii nie ma albo jest zbyt podejrzana i nie do końca możliwa do ustalenia jednakowoż z powodu różnych etapów rozwoju dziecka? Stąd ustalono wiek graniczny na 15 lat jeśli chodzi o jasne sytuacje i na 18 lat jeśli chodzi o pełną wolę! Najpierw wiedza, a potem popisywanie się na forach, co…

   5. Nim zaczniesz pisać publicznie, umieszczać komentarze to poczytaj słownik ortograficzny, bo w cyt. w WOLNEJ POLSCE ortografia też obowiązuje.Napisałaś jedno głupie zdanie, i zrobiłaś MAJU 666 więcej niż pięć błędów ortograficznych, a o wiedzy ten temat co piszesz już nie wspomnę.

 43. Ktoś mógłby przypomnieć durniom z ministerstwa, że w sprawie KL przeciwko Peru ONZ orzekło złamanie prawa pacjentki do zdrowia I jej prawa do życia wolnego od tortur. Sprawa wyglądała tak: płód anencefaliczny, legalne wskazanie do aborcji, mimo to kobietę zmuszono do urodzenia, po czym kaleki noworodek umierał w męczarniach kilka dni. Coś wam to przypomina? tak, powinno przypominać sprawę chazanową. Ta nie dotarła jeszcze do trybunałów międzynarodowych, a polskie sady zapewne jak zwykle dołoża starań, żeby krajowa droga sądowa była długa… no i coś mi mówi że ministerstwu o miedzianych czołach nawet nie zrobi się głupio, kiedy wreszcie Polska dostanie wyrok i nakaz odszkodowania.
  Tyle że to wszystko to nie jest żadne “samo dobro”, tylko autentyczne zło.

 44. NiE ośmieszaj się autorze.
  NIE MA OPCJI BY KOGOŚ
  WYRZUCIĆ z Unii..
  Jak JUŻ sobie fantazjujesz
  idź na całość … Polska powinna zostać
  zlikwidowana – poddana rozbiorom przez Unię
  … bo ma inne zdanie od lewicy !

  1. W twoim czystym przypadku rozbieranie powinno być do naga. Połączone z wspomaganym batami przemarszem przez wiochę i zakończone wieszaniem za jaja. Leczenie bezpłciowego homoseksualizmu miałbyś wtedy w twoim ministerstwie gratis. Skorzystaj.

  2. Do wypowiedzi Kjking:
   1. Metoda Capslockowa nie dodaje wartości wypowiedzi, a rozemocjonowanie nie sugeruje rzeczowości stanowiska.
   2. “Wyrzucenie” jest pewną hiperbolą, bo Unia nikogo nie wyrzuciła i pewnie tego nadal nie zrobi, ale z pewnością rozbieganie się postanowień Unii i państw członkowskich będzie mieć jakieś konsekwencje. Zapewne więcej będzie w tym chęci przekonania Polski od powrotu na łono cywilozowanego świata, albo ostracyzmu niż sankcji gospodarczych czy wykluczenia.

   Do artykułu:
   Faktycznie zgroza, że takie coś się odjaniapawla w XXI wieku.
   Dobrze że się o tym pisze i mówi.

  3. polska zostala zlikwidowana juz dawno, mam nadzieje ze juz niedlugo przestanie figurowac ten utopijny kraj na mapie swiata. i to raczej nie unia podda polske rozbiora tylko watykan. ja nierozumie jednego, jak polskie dobra byly wysprzedawane, moze i za bezcen niemcowi, czy francuzowi to piso-katolicy robili raban straszny, ale jak jest oddawana po kawalku watykanowi to jest dobrze. LUDZIE obudzcie sie, watykan bierze nie dajac nic w zamian, nic , zero. to obce mafijne panstwo!!!! nigdy nie pomogl polsce, wrecz przeciwnie, popieral rozbiorcow, popieral hitlera

Zamknij