Jestem hejtowana, dlatego, że ktoś decyduje się hejtować. To jest zawsze wybór tej osoby. To nie jest wina osoby hejtowanej, jej wyglądu, zachowania. Hejt jest przemocą.

Maja Staśko dzieli się praktycznymi strategiami zwalczania znęcania się w internecie i wspierania osób nim dotkniętych.

– Jestem hejtowana, dlatego że ktoś decyduje się hejtować. To jest zawsze wybór tej osoby. To nie jest wina osoby hejtowanej, jej wyglądu, zachowania. Hejt jest przemocą. – Jak uniknąć hejtu? Kim jest hejter? Jak sobie radzę z hejtem? Na wszystkie te pytania odpowiada Maja Staśko, aktywistka feministyczna, która była częstą ofiarą nękania i mowy nienawiści w internecie. Staśko dzieli się praktycznymi strategiami zwalczania znęcania się w internecie i wspierania osób nim dotkniętych.

Film powstał w ramach projektu Sphera.

Słuchaj podcastu „Wychowanie płci żeńskiej”:

Spreaker
Apple Podcasts

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Maja Staśko
Maja Staśko
Dziennikarka, aktywistka
Dziennikarka, scenarzystka, aktywistka. Współautorka książek „Gwałt to przecież komplement. Czym jest kultura gwałtu?”, „Gwałt polski” oraz „Hejt polski”. Na co dzień wspiera osoby po doświadczeniu przemocy. Obecnie pracuje nad książką o patoinfluencerach.
Zamknij