Podcasty

Czy studenci mają gdzie mieszkać? Spoiler: akademiki to za mało

Rozmowa z Kasią Pogorzelską i Adamem Ochwatem z Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej.

W Polsce studiuje aktualnie 1,2 mln osób. Tymczasem osiem największych ośrodków akademickich oferuje łącznie jedynie 82 tysiące miejsc w domach studenckich. Kto może zdobyć miejsce w akademiku i ile to kosztuje? Gdy już się uda to jak tam przetrwać? A jakie są alternatywy?

Studenci do nauki? Marzenie, a nie rzeczywistość

Z młodymi aktywistami Inicjatywy Pracowniczej rozmawiamy o bolączkach studentów na rynku mieszkaniowym, wypychaniu uczelnianych akademików na przedmieścia i rosnącym w siłę sektorze prywatnym.

Co wspólnego ma osiedle Przyjaźń z Leszkiem Balcerowiczem, a co poznański akademik z Janem Kulczykiem? I przede wszystkim – łapy precz od Jowity!

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Podcast Mieszkaniowy

Większość życia spędzamy w mieszkaniu, które zapewnia schronienie i prywatność, będąc zarazem częścią większego organizmu – przestrzeni, w której rozgrywa się życie społeczne. W Podcaście Mieszkaniowym Krytyki Politycznej chcemy zaprosić na rozmowę o tym, czym mieszkanie jest dla nas dziś – dachem nad głową, prawem, towarem, symbolem statusu, narzędziem polityki?

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej: 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij