Wsparcie Wspieraj Wydawnictwo Wydawnictwo Dziennik Profil Zaloguj się

2023-11-09

Tęczowa flaga z Gwiazdą Dawida

Czy to możliwe, że „postępowe” państwo dokonuje ludobójstwa?

To musi być jakaś pomyłka. A nawet jeśli nie – jak właściwie mielibyśmy zareagować? Wielu z nas było w Izraelu, to fajne państwo, takie, do którego jeździ się na wakacje.

ObserwujObserwujesz
Fot. Ahmed Abu Hameeda/Unsplash

Jak wojna w Gazie dzieli lewicę i polaryzuje zachodnie demokracje

Pytana przez Krytykę Polityczną, czy czuje się osamotniona ze swoimi poglądami na temat tego, co dzieje się w Izraelu i Palestynie, Anna Maria Żukowska odpowiada krótko: „Tak”.

ObserwujObserwujesz

Tusk niczym Joe Biden. Jak niemieckie media komentują wybory w Polsce?

Podczas gdy większość niemieckich publicystów i ekspertek odbiera wynik polskich wyborów w kategoriach „powrotu do normalności”, niektórzy starają się wyciągnąć lekcję z krnąbrnej postawy PiS oraz błędów niemieckiej polityki wschodniej.

ObserwujObserwujesz

Czy Bolesław Krzywousty jest lepszym wzorem dla młodzieży niż Ludwik Waryński?

Waryński nie spełnia oczekiwań dydaktyczno-wychowawczych systemu obliczonego na egoistyczny indywidualizm, na kult pieniądza, na bezpardonową walkę o własność.

Wczytywanie...