List Miasto Jest Nasze do prezydent Warszawy
W związku z katastrofalnym stanem powietrza w Warszawie apelujemy o natychmiastowe działania.
Stolica nierówności, wygórowanych ambicji i walki o przestrzeń.
W związku z katastrofalnym stanem powietrza w Warszawie apelujemy o natychmiastowe działania.
ETER to wyjątkowy kolaż muzyczny, którego inspiracją są materiały archiwalne i literatura z 20-lecia międzywojennego. Orkiestra pod wezwaniem Bolesława Leśmiana i rzeki Ner, stworzona specjalnie na tę okazję , nagrała nowatorskie słuchowisko, w którym aspekty muzyczne i dźwiękowe są równoprawne z literackimi. ETER to pierwsza część trylogii słuchowisk „Klasyka do usłyszenia 20./XX”. Wielką zdobyczą na […]
Gościnią „Sterniczek” jest Paulina Piechna-Więckiewicz.
Nie robimy Warszawy w Budowie, bo lubimy narzekać, ale dlatego, że nie istnieje u nas żadna edukacja w kwestii architektury.
Od 1 września bezpłatny transport dla uczennic i uczniów działa w Krakowie. Czas na Warszawę.
Bez niezależnej czwartej władzy nie ma wolności. Samo roztrząsanie wątpliwości w tej materii wydaje mi się już dalece nie na miejscu i świadczy o niedemokratycznych skłonnościach „obozu wolności”.
Skoro chcą nam zabrać resztki godności, skoro ten zły sen już nam się śni, to budźmy się z niego razem.
Gościnią „Sterniczek w KP” jest Maria Filcek z Miasto Jest Nasze.
O tym, że w reprywatyzację uwikłani są urzędnicy ratusza i BGN krzyczeliśmy już od dawna.
Warszawa potrzebuje też dobrej polityki mieszkaniowej. Teraz jest na nią szansa.