Świat

Nie dla wojny!

Apelujemy do polskich władz, Unii Europejskiej, ONZ oraz opinii międzynarodowej o zapobieżenie rozlewowi krwi.

Nie dla wojny!
Nie dla łamania prawa międzynarodowego!
Nie dla agresji na Ukrainę!

Z przerażeniem przyjęliśmy decyzję Rady Federacji Rosyjskiej, która wyraziła zgodę na inwazję wojsk na terytorium suwerennego państwa ukraińskiego. Takie działania byłyby pogwałceniem prawa międzynarodowego i zasługują na bezwarunkowe potępienie. Nikt poza Organizacją Narodów Zjednoczonych nie ma prawa decydować o interwencji na terytorium suwerennego państwa. Wkroczenie wojsk Federacji Rosyjskiej na teren Ukrainy grozi potencjalnie największym konfliktem w Europie od czasów wojny na Bałkanach i co się z tym wiąże – tragicznym rozlewem krwi.

Apelujemy do polskich władz, Unii Europejskiej, jej państw członkowskich, Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz opinii międzynarodowej o zapobieżenie rozlewowi krwi i rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Apelujemy do rządu Rzeczpospolitej o otworzenie granic dla uchodźców i udzielenie wszelkiej możliwej pomocy humanitarnej Ukrainie i jej mieszkańcom.

W przypadku wkroczenia wojsk rosyjskich na teren Ukrainy wzywamy do zorganizowania demonstracji pokojowych na placach polskich miast.

Młodzi Socjaliści

Partia Zieloni

01.03.2014

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij