Fronty morderczej „wojny z narkotykami” to obszary nieopisanej nierówności, wykluczenia, biedy i przemocy. Książka to opowieść reporterów, ekspertów, pisarzy i działaczy społecznych z różnych stron świata o ofiarach.
Czarne getta Nowego Jorku i afgańskie pola makowe, masowe imprezy techno w Berlinie i kolumbijskie plantacje koki – to najczęstsze skojarzenia z globalnym biznesem narkotykowym. Medialne newsy i Policjanci z Miami zbudowały mit przestępczej sieci, w której źródła zła leżą w egzotycznych „jądrach ciemności”. Narkomania, wojny gangów i demoralizacji młodzieży to plagi Kolumbii, Meksyku, Afganistanu, Tajlandii czy Rosji.
Artur Domosławski, Wojciech Jagielski, Adam Leszczyński, Jan Smoleński, Wiktor Osiatyński, Rubém Cesar Fernandes, Joanne Csete pokazują społeczne i polityczne konteksty globalnego narkobiznesu. Opowiadają o tym, jak brutalna represja zastępuje rozsądną terapię, a ściganie widm – walkę z realnym problemem.
Fronty morderczej „wojny z narkotykami” to obszary nieopisanej nierówności, wykluczenia, biedy i przemocy. Wojny narkotykowe. Doniesienia z pola walki to opowieść reporterów, ekspertów, pisarzy i działaczy społecznych z różnych stron świata o tym, jak w imię politycznych i mafijnych interesów ginie podmiotowość ofiar, dobro uzależnionych i społeczna racjonalność.
Premiera: maj 2011
Książka do nabycia w Sklepie KP [tutaj]
DANE KSIĄŻKI
Tytuł: Wojny narkotykowe. Doniesienia z pola walki
Autor: Opracowanie zbiorowe
Projekt okładki: rzeczyobrazkowe.pl
Gatunek: reportaże
ISBN 978-83-61006-79-4
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 145 x 205 mm
Seria: Publicystyczna, t. 9
Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Miejsce i data wydania: Warszawa 2011
Publikacja ukazuje się przy wsparciu Open Society Institute – programu Global Drug Policy.
Czytaj również:
Mejia: Karabin nie rozwiązuje problemu narkotyków