Zapraszamy na obchody 111. rocznicy Powstania Łódzkiego – Rewolucji 1905 roku. Obchody odbędą się 18 czerwca 2016 roku w Łodzi.

Zapraszamy na obchody 111. rocznicy Powstania Łódzkiego – Rewolucji 1905 roku. Obchody odbędą się 18 czerwca 2016 roku w Łodzi.

Będziemy maszerować przez ulicę Piotrkowską i śpiewać wraz z Teatrem CHOREA, Krakowskim Chórem Rewolucyjnym oraz Warszawskim Chórem Rewolucyjnym „Warszawianka” – odwiedzimy „szwalnię” i „farbiarnię”, zobaczymy „naradę fabrykantów” i dowiemy się czym była „czarna sotnia”.

Wydarzenie wchodzi w skład projektu „Szlakami walki i buntu”: obok gry karcianej o Rewolucji, której wydanie planujemy na koniec roku. Z okazji obchodów wydaliśmy także kolejny numer gazety historycznej „Łodzianka”.

Start: 18 czerwca, sobota, godzina 19.05 – skrzyżowanie ulic Rewolucji 1905 roku i Wschodniej.

Wydarzenie jest realizowane przez Klub Krytyki Politycznej z Łodzi.

Wykonanie filmu: Stefan Brajter.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Zadanie „Szlakami walki i buntu” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Patroni medialni:
Ale Historia, Histmag.org, Le Monde diplomatique – edycja polska, Miasto Ł – Łódzka gazeta społeczna, Nowy Obywatel, Plaster Łódzki, Radio TOK FM, TVP3 Łódź – Telewizja Polska S.A.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij