Zbiór nagrań wybranych debat dotyczących głosowania nad uchwałami dyskryminującymi osoby LGBT+. Twórcy filmu nie oczekują, że widzowie obejrzą go w całości. Rozumieją, że już po kilku minutach można chcieć go wyłączyć. Film można wyłączyć jednym kliknięciem. Przedstawionej w nim rzeczywistości nie.

Film Tu nie chodzi o ludzi to opracowany przez Jędrzeja Malko zbiór nagrań wybranych debat dotyczących głosowania nad uchwałami dyskryminującymi osoby LGBT+. Materiały wideo rejestrowane były w samorządach z różnych regionów Polski.

W 2019 roku około jednej trzeciej terytorium Polski zostało objęte uchwałami dyskryminującymi osoby LGBT+.

Do końca czerwca 2020 roku aż 97 jednostek samorządowych w Polsce przyjęło uchwały dyskryminujące osoby LGBT+. Są to uchwały ogłaszające „sprzeciw wobec ideologii LGBT”, przygotowana przez Ordo Iuris tak zwana Samorządowa Karta Praw Rodzin oraz własne uchwały przygotowane przez poszczególne samorządy.

Tablice „Strefa wolna od LGBT” na rogatkach

W Polsce mieszkają ponad dwa miliony osób LGBT+. Żyją w dużych miastach i małych wsiach, w każdym województwie, powiecie, gminie i mieście. Prezentowane przez nas dyskusje samorządowców jasno pokazują, jak ignorancja i brak podstawowej wiedzy napędzają uprzedzenia i lęki. Jak łatwo przekuć te lęki w konkretne działania. Na razie są to symboliczne uchwały. Na razie.

Kolejne jednostki samorządowe ogłaszają, że osoby LGBT+ nie są u nich mile widziane. Politycy twierdzą, że osoby nieheteroseksualne i transpłciowe są ideologią – próbują przekonywać w ten sposób, że tu wcale „nie chodzi o ludzi”.

I ty możesz zatrzymać prawicowy hejt na osoby LGBT+. Sprawdź jak

Każdy przyjęty dokument to jasny sygnał dla osób LGBT+ mieszkających w takim województwie, powiecie, sołectwie: „nie chcemy cię tu”, „masz siedzieć cicho albo stąd znikaj”. Z pozoru symboliczne uchwały potrafią bardzo realnie krzywdzić. Wzmacniają uprzedzenia i powielają kłamstwa o ludziach, którzy już dziś żyją w strachu przed przemocą i już dziś wyjeżdżają z Polski do krajów, w których nie muszą bać się o siebie i swoje rodziny.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Miłość Nie Wyklucza.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij