Po raz pierwszy w Polsce Thomas Piketty, autor „Kapitału w XXI wieku”! Wydarzenie w ramach obchodów 20-lecia Krytyki Politycznej.

Thomas Piketty: Kapitał i ideologie

26 maja w warszawskiej Świetlicy Krytyki Politycznej odbyło się pierwsze w Polsce spotkanie z legendą współczesnej ekonomii, Thomasem Pikettym. Rozmowę poprowadził red. Sławomir Sierakowski.

Thomas Piketty w Kapitale w XXI wieku pokazuje, że wracamy do świata, w którym najlepszym wyborem biznesowym jest urodzić się w zamożnej rodzinie. Natomiast w Kapitale i ideologii, że każda epoka rodzi własne nierówności i na swój sposób je uzasadnia, lecz polityka daje szansę budowy społeczeństwa bardziej równego i sprawiedliwego.

Największe nierówności gospodarcze przynosi wojna, a największym wyzwaniem ekonomicznym jest odbudowa po niej gospodarki. Jakie znaczenie mają argumenty ekonomiczne dla wybuchu, przebiegu i zakończenia wojny? Jak powinna wyglądać dobrze poprowadzona odbudowa, a także odnowa stosunków polityczno-gospodarczych na świecie? Jaką cenę powinna zapłacić Rosja? Jaką pomoc powinna otrzymać Ukraina? Czy największym wygranym będą USA, a może Chiny? Jak Zachód, nie ulegając Rosji, powinien przeciwdziałać kryzysowi energetycznemu, żywnościowemu i uchodźczemu?

Wydajemy dzieła najbardziej znanego ekonomisty naszej epoki i udostępniamy polskiej publiczności idee kluczowe dla zrozumienia współczesnego świata. Wierzymy, że aby zmienić świat, trzeba go najpierw dobrze opisać.

Zaprosiliśmy Thomasa Piketty’ego na 20. urodziny Krytyki Politycznej, by wszyscy w Polsce mieli szansę spotkania i porozmawiania z nim na żywo.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij