Multimedia

Spektakl „Okruchy”

Spektakl Okruchy opiera się na zestawieniu dwóch płaszczyzn: baśniowej (gdzie pojawia się postać królowej i postacie okruchów - istotek, które jako fragmenty rozbitego lustra symbolizują ludzkie wady i słabości) oraz współczesnej, w której biorą udział dzieci - spotykają się na podwórku czy rozmawiają za pośrednictwem sieci.

Reżyseria: Bogusław Słupczyński

Scenariusz: Katarzyna Słupczyńska (na podstawie książek „Bieda. Przewodnik dla dzieci” Hanny Gill-Piątek i Henryki Krzywonos, „Zaufanie” Anny Cieplak i Lidii Ostałowskiej oraz baśni „Królowa śniegu” Hansa Christiana Andersena)

Scenografia i stroje: Dobiesław i Elżbieta Kaczmarek

Konsultacje ruchowe: Dawid Bawor

Obsada: Laura Kacyrz, Iwona Żur, Paulina Tomaszewicz, Igor Chalimoniuk, Dominika Brejza, Patryk Tomaszewicz, Natalia Brejza, Oskar Czaplak, Patrycja Kral, Natalia Marek, Oliwia Zok, Kamila Kacyrz, Wiktoria Cichy, Oliwia Kral

Montaż: Stefan Brajter

Zrealizowano przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie w ramach projektu „Teatr w linii prostej” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij