Multimedia

RE//MIX 2010-2013

Film jest podsumowaniem oraz dokumentacją trwającego w latach 2010-2013 cyklu RE//MIX.


Film jest podsumowaniem oraz dokumentacją trwającego w latach 2010-2013 cyklu RE//MIX. Na cykl złożyły się premierowe produkcje odnoszące się do klasycznych dzieł, przede wszystkim z dziedziny teatru, tańca, muzyki i filmu. Do projektu zostali zaproszeni twórcy różnych gatunków sztuk performatywnych od reżyserów teatralnych, przez tancerzy, aż po kompozytorów i muzyków.

Remiks to pojęcie zapożyczone z muzyki: oznacza utwór powstały w wyniku przetworzenia innego utworu. Nie jest po prostu „interpretacją”, podaniem oryginału nowymi środkami wyrazu czy w nowej aranżacji, remiks jest utworem nowym, odnoszącym się treścią lub formą do pierwowzoru. Twórcy remiksów dyskutują ze swymi mistrzami, nostalgicznie ich wspominają, często na nowo odczytują.

Pomysłodawcą cyklu jest Tomasz Plata.

Film powstał przy okazji wydania książki „RE//MIX” pod redakcją Tomasza Platy oraz Doroty Sajewskiej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Komunę// Warszawa oraz Wydawnictwo Krytyki Politycznej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij