Multimedia

Poza sferę publiczną. W stronę tego, co wspólne

Wybitny filozof i marksista o koncepcji dobra wspólnego

Moderacja oraz wprowadzenie: dr Ewa Majewska (ICI Berlin), Mikołaj Ratajczak (SNS PAN/ Praktyka Teoretyczna), Igor Stokfiszewski (Krytyka Polityczna).

Antonio Negriwłoski filozof i pisarz. Działacz ruchu robotniczego i autonomistycznego lat siedemdziesiątych. W roku 1979 został aresztowany za działalność polityczną. W roku 1983 wciąż przebywający w więzieniu Negri wybrany został posłem do parlamentu z list Partii Radykalnej. Korzystając z przysługującego mu immunitetu udał się na emigrację do Francji, gdzie zajął się pracą naukową na Université de Paris VIII (Saint Denis) i Collège International de Philosophie założonym przez Jacquesa Derridę. W 1997 dobrowolnie powrócił do Włoch, by odbyć resztę wyroku. W areszcie domowym spędził sześć lat. Negri uchodzi za jednego z najwybitniejszych współczesnych przedstawicieli marksizmu. W Polsce ukazały się cztery książki jego autorstwa. Napisane wspólnie z Michalem Hardtem Imperium (2005) oraz Rzecz-pospolita (2012), a także Powrót. Alfabet biopolityczny (2006) i Goodbye Mr Socialism (2008).

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij