Wspieraj Wspieraj Wydawnictwo Wydawnictwo Dziennik Zaloguj się Zaloguj się

Życie na kredycie. Rozmowa z Mikołajem Lewickim

Czy nasz kraj jest skazany na dominację własności mieszkaniowej?

Spotify Apple Podcasts Podcast
Podcast
Walka

13 proc. Polek i Polaków mieszka w domu albo mieszkaniu własnościowym obciążonym kredytem hipotecznym. Jak „życie na kredycie” zmieniło polskie społeczeństwo? Kiedy upowszechnił się w Polsce kredyt hipoteczny (i jaki ma to związek z Alicją)? Czy Polska jest gotowa na to, by przejść na stałe oprocentowanie kredytów?

W najnowszym Podcaście Mieszkaniowym odpowiedzi na te pytania udziela dr hab. Mikołaj Lewicki z Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Podcast Mieszkaniowy

Większość życia spędzamy w mieszkaniu, które zapewnia schronienie i prywatność, będąc zarazem częścią większego organizmu – przestrzeni, w której rozgrywa się życie społeczne. W Podcaście Mieszkaniowym Krytyki Politycznej chcemy zaprosić na rozmowę o tym, czym mieszkanie jest dla nas dziś – dachem nad głową, prawem, towarem, symbolem statusu, narzędziem polityki?

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej: 

Czytaj takżeCzy ekolog dogada się z żołnierzem, czyli jak bronić Polski w czasach wysychających rzekMichał Sutowski

Czytaj takżePiszemy tęczową historię. Rozmowa z Joanną Ostrowską, finalistką „Nike”Vendula Czabak

Czytaj takżeI wtedy wchodzę ja! O prawie i wrażliwości z Karoliną KuszlewiczDariusz Gzyra