Podcasty

Wyjątkowy jak ksiądz

Czy można wyzwolić się spod władzy Kościoła? Szczególnie w sytuacji, gdy było się jego częścią i korzystało z przysługujących księżom przywilejów?

Robert Samborski chciał zostać księdzem. Sześć lat studiował w seminarium w Legnicy, a potem cztery i pół roku czekał na decyzję o wyświęceniu. Nie doczekał się. Odszedł z Kościoła i porzucił wiarę.

Ale zanim to się stało, zajrzał tam, gdzie zwykli ludzie nie mają dostępu. Do seminarium, na plebanię i w życie księdza. Dlaczego poszedł do seminarium? Czy ma kontakt z kolegami księżmi? Co dzieje się na plebanii? Jak wygląda codzienność w sutannie? O tym opowiada w rozmowie. A jeszcze więcej pisze w swoich książkach – Kościoła nie ma. Wspomnienia po seminarium i Sakramencie obłudy. Wspomnienia z seminarium.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

 

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij