Podcasty

Polski folwark wczoraj i dziś

Folwarku już może i nie ma, ale relacje folwarczne (i nie tylko) odbijają nam się czkawką do dziś.

W tym gorącym okresie – rozpoczynającego się lata, ale też rozkręcającej się kampanii wyborczej – mamy dla was propozycje lektur, które pokazują, gdzie jest polskie społeczeństwo. Dobrze myślicie, że nie jest dobrze. Społeczeństwo populistów Przemka Sadury i Sławka Sierakowskiego, Nowy autorytaryzm Macieja Gduli, Kto się boi gender? Agnieszki Graff i Elżbiety Korolczuk i Obrońcy pańszczyzny Adama Leszczyńskiego składają się na mało pocieszający obraz współczesnej Polski, mocno zanurzonej w starych i szkodliwych schematach.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS

5 lipca, w środę, o godzinie 18.00 zapraszamy do Komuny Warszawa na spotkanie z Przemysławem Sadurą i Sławomirem Sierakowskim o Społeczeństwie populistów. Rozmowę z autorami poprowadzi Katarzyna Kasia.

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij