Podcasty

O sobie samych – „Pejzaż dobrej kobiety”

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Mamy dla was wyjątkową książkę. Osobistą, angażującą i wzmacniającą. Pejzaż dobrej kobiety Carolyn Steedman przenosi nas do robotniczego Londynu lat 50. Szeregowe domki, ciężko pracujące matki, nie zawsze kochane córki, bieda, ale też marzenia o sukience Diora, poślubieniu księcia i walka o prawo do opowiedzenia własnej historii.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

SŁUCHAJ NA SPREAKER:

Kobiety z klasy robotniczej nie pasują do kategorii feministycznych, psychoanalitycznych, politycznych i historycznych. I nie muszą, bo wreszcie opowiadają o sobie tak, jak chcą. Dzięki Pejzażowi dobrej kobiety matka i córka odzyskują głos.

Własnym głosem mówią też bohaterki innych naszych książek. Grube, transpłciowe, feministyczne, silne, walczące, jakieś. Rozwalają ramy popularnych (głównie męskich) interpretacji.

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij