Michał Sutowski w kolejnym odcinku serii podcastów „Kapitał i ideologia: (naprawdę) krótki kurs” rozmawia z Dominiką Lasotą i Wiktorią Jędroszkowiak.
Czy politykę klimatyczną prowadzimy na serio? Ile w sprawie klimatu może zdziałać prezydent mocarstwa? Ile racji mieli protestujący w „żółtych kamizelkach”? A przede wszystkim – czy mitygacja kryzysu klimatycznego może być sprawiedliwa i dlaczego warto wprowadzić progresywny podatek od emisji gazów cieplarnianych – w przedostatnim odcinku Kapitału i ideologii: naprawdę krótkiego kursu rozmawiamy z Dominiką Lasotą i Wiktorią Jędroszkowiak, aktywistkami klimatycznymi.
To my jesteśmy prawdziwą delegacją Polski na szczyt klimatyczny COP26
czytaj także
SŁUCHAJ NA SPOTIFY:
SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:
SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:
Kapitał i ideologia: (naprawdę) krótki kurs
Czy turbokapitalizm zrodzi nierówności nieznane w całym XX wieku? Dlaczego w czasach big data nie potrafimy policzyć, ile majątku posiadają najbogatsi? Jak sprawić, by polityka klimatyczna nie podpaliła świata, zanim ugotuje go zmiana klimatu? Kto powinien płacić więcej podatków, a kto dostać więcej władzy? I czemu lewica przyciąga wykształciuchów, a klasę robotniczą niekoniecznie?
czytaj także
O tym wszystkim na ponad 1200 stronach pisze najważniejszy ekonomista XXI wieku, Thomas Piketty – a Michał Sutowski i jego goście próbują opowiedzieć w cyklu podcastów Krytyki Politycznej.
*
26 maja w warszawskiej Świetlicy Krytyki Politycznej odbędzie się pierwsze w Polsce spotkanie z Thomasem Pikettym. Rozmowę poprowadzi Sławomir Sierakowski. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!