Podcasty

To se nevrátí

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień… Nucimy, czytając nową książkę Rafała Dajbora 40-latek. Kulisy kultowego serialu. Wspaniała opowieść o jednym z naszych ulubionych peerelowskich seriali. Kulisy powstania, anegdoty z planu, sylwetki twórców, ale też opowieść o kulturowym fenomenie tej produkcji. Jeżeli, tak jak my, kochacie 40-latka i chcecie wiedzieć o nim więcej, koniecznie musicie sięgnąć po książkę Dajbora. A potem dyskutować o ulubionych bohaterach, scenkach i o tym, że to se nevrátí.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

SŁUCHAJ NA SPREAKER:

To oczywiście niejedyna nasza książka o PRL-u, które przypominamy w tej rozmowie. Mamy coś dla wielbicieli Barei, ale też bardziej naukowe pozycje. Opowieść o awansie społecznym w powojennej Polsce i o prześnionej rewolucji. A na koniec zapowiedź na wakacje – książka o golasach nad polskim morzem.

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij