Krytyka Polityczna i Teatr Powszechny połączyły siły w czasie pandemii koronawirusa. Wspólna akcja: „Aktorki/-rzy Powszechnego czytają książki Krytyki!”. Przypominamy odcinek pierwszy, w którym Klara Bielawka czyta fragment książki „Kim jest ślimak Sam?” Marii Pawłowskiej i Jakuba Szamałka. Kolejne lektury znajdziecie na naszym kanale Youtube.

W ramach akcji „Aktorki/-rzy Powszechnego czytają książki Krytyki!” aktorka Klara Bielawka czyta fragment książki „Kim jest ślimak Sam?” Marii Pawłowskiej i Jakuba Szamałka.

O książce Kim jest ślimak Sam?

Jak się okazuje pierwszego dnia szkoły, ślimak Sam jest trochę inny niż reszta klasy. Nie może się zdecydować, czy jest chłopcem czy dziewczynką. Ze wstydu chowa się do skorupki, ale przecież nie może tak przeczekać wszystkich tych lat w szkole…

Kiedy w końcu wychyla różki z ukrycia, w klasie czeka na niego kapibara Magda, szkolna pedagożka, która wysyła go ze specjalnym zadaniem do lasu. Ślimak spotka tam inne niezwykłe zwierzęta i dowie się, że nie ma jednego „prawidłowego” sposobu życia i tworzenia rodziny.

Książka została wyróżniona w VIII Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej i znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij