Multimedia

Jak przejść od ruchu społecznego do partii politycznej?

Miguel Ongil z Podemos: "Jeden z pomysłów Podemos jest taki, żeby zwyczajni ludzie byli twarzą partii"

Miguel Ongil z Podemos: „Jeden z pomysłów Podemos jest taki, żeby zwyczajni ludzie byli twarzą partii. Spróbować, aby byli to ludzie, aktywiści, którzy nie są powszechnie znani, ale mają za sobą doświadczenie udziału w różnych społecznych ruchach. Oni stoją na czele reprezentacji poparcia dla żądań partii. A ty jako deputowany masz jedynie umożliwić dotarcie tych żądań do właściwych instytucji”.

CENTRAL AND EASTERN EUROPE MEETING 2015 / KRYTYKA POLITYCZNA & FRIENDS

Sierpniowe spotkania w Cieszynie przez lata były dla środowiska Krytyki Politycznej świętem, wakacjami, miejscem podsumowań działań i snucia planów na przyszłość. Od dwóch lat są miejscem spotkania z przyjaciółmi. Zaprosiliśmy do Cieszyna zaprzyjaźnione organizacje, żeby lepiej się poznać, czegoś od siebie nauczyć, ale też żeby móc przebić sobie piątki i wspólnie porozmawiać o zmienianiu świata na lepszy, bo wiemy, że wszystkich nas to bardzo interesuje.

CEE Meeting 2015 zostalo zorganizowane przez Krytykę Polityczną przy wsparciu Fundacji Róży Luksemburg, Mott Foundation, European Cultural Foundation i Open Society Foundation.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij