Fotorelacje

No i co wytrzeszczasz gały! To ja jestem: ORZEŁ BIAŁY

2 maja, w Święto Flagi, ruszyła akcja radiowej Trójki i „Gazety” pod hasłem „Orzeł może”. Przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście przeszedł blisko 2-tysięczny pochód z różowymi balonikami i transparentami. Z helikoptera zrzucano ulotki, za zebranie których można było dostać w zamian m.in. kubki i długopisy. Kulminacyjnym punktem akcji było odsłonięcie wielkiego białego orła z czekolady pod Pałacem Prezydenckim. Imprezę objął patronatem prezydent Bronisław Komorowski.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Katarzyna Górna
Katarzyna Górna
Artystka
Artystka. W latach 1989-1994 studiowała na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Tworzy wielkoformatowe, głównie czarno-białe fotografie, które zazwyczaj zestawia w przestrzenne instalacje, oraz filmy wideo i DVD. Twórczość Katarzyny Górnej opiera się na perspektywie kobiecego spojrzenia na rzeczywistość społeczną oraz symboliczne formy funkcjonowania obrazu kobiety w kulturze. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2009 roku współpracuje z Krytyką Polityczną, angażując się w liczne projekty prowadzone w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat i Krytykę Polityczną. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów „Os Warszawa”, „Mały Wspaniały Świat” oraz cyklu seminariów poświęconych najnowszej sztuce wizualnej. Producentka wydarzeń kulturalnych takich jak „House of Change” czy „Obywatelski Kontener Kultury”.
Zamknij