Fotorelacje

No i co wytrzeszczasz gały! To ja jestem: ORZEŁ BIAŁY

2 maja, w Święto Flagi, ruszyła akcja radiowej Trójki i “Gazety” pod hasłem “Orzeł może”. Przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście przeszedł blisko 2-tysięczny pochód z różowymi balonikami i transparentami. Z helikoptera zrzucano ulotki, za zebranie których można było dostać w zamian m.in. kubki i długopisy. Kulminacyjnym punktem akcji było odsłonięcie wielkiego białego orła z czekolady pod Pałacem Prezydenckim. Imprezę objął patronatem prezydent Bronisław Komorowski.

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Bio

Katarzyna Górna

| Artystka
Artystka. W latach 1989-1994 studiowała na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Tworzy wielkoformatowe, głównie czarno-białe fotografie, które zazwyczaj zestawia w przestrzenne instalacje, oraz filmy wideo i DVD. Twórczość Katarzyny Górnej opiera się na perspektywie kobiecego spojrzenia na rzeczywistość społeczną oraz symboliczne formy funkcjonowania obrazu kobiety w kulturze. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2009 roku współpracuje z Krytyką Polityczną, angażując się w liczne projekty prowadzone w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat i Krytykę Polityczną. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów „Os Warszawa”, „Mały Wspaniały Świat” oraz cyklu seminariów poświęconych najnowszej sztuce wizualnej. Producentka wydarzeń kulturalnych takich jak „House of Change” czy „Obywatelski Kontener Kultury”.