W tym roku, w dniach 24-27 sierpnia, spotkaliśmy się w Cieszynie, żeby rozmawiać o społeczeństwie politycznym. Do Cieszyna przyjechało ponad 140 osób z 20 krajów.
Po raz kolejny Krytyka Polityczna zaprosiła do Cieszyna przyjaciół, współpracowników, aktywistki, działaczki, partie, ruchy społeczne na coroczne spotkanie, na którym rozmawiamy głównie o polityce, kulturze i kwestiach społecznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zawsze zapraszamy też znajomych z Południa i Zachodu, żeby budować pomosty pomiędzy naszymi regionami.
czytaj także
W tym roku, w dniach 24-27 sierpnia, spotkaliśmy się w Cieszynie, żeby rozmawiać o społeczeństwie politycznym. Do Cieszyna przyjechało ponad 140 osób z 20 krajów. Byli z nami m.in. współpracownicy z Centrum Kultury Wizualnej w Kijowie i z Ukraińskiej KP (czyli z ПК, Політична Критика), z zaprzyjaźnionych magazynów A2larm z Czech, pARTisan z Białorusi, Kettős Mérce z Węgier, openDemocracy z Wielkiej Brytanii. To z nimi i z jeszcze kilkoma innymi partnerami robimy anglojęzyczny magazyn Political Critique. Byli ci, których działania polityczne śledzimy i o których piszemy, jak Zagreb je NAŠ z Chorwacji, Ne davimo Beograd z Serbii, Barcelona en Comú z Hiszpanii, Demos z Rumunii. Do Cieszyna przyjechały organizacje, z którymi współpracujemy: European Alternatives, Time To Talk, European Cultural Foundation, Oberliht z Mołdawii, Subtopia ze Szwecji. Mieliśmy okazję posłuchać o tym, jak działają i pracują w Obozie dla Puszczy, jak pracuje Nomada z Wrocławia, partia Razem, spotkaliśmy przyjaciół ze spółdzielni Ogniwo i Korporacji Ha!art z Krakowa, ze Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Tolerado w Trójmieście.
Ponieważ nie samymi rozmowami i warsztatami żyjemy, zobaczyliśmy też spektakl teatralny o wyprawie dzieci z Cieszyna do Puszczy Białowieskiej Drzewostan.
Społeczeństwo polityczne zastępuje społeczeństwo obywatelskie
czytaj także
FOTORELACJA: #CIESZYN2017
czytaj także