Prezes Kurski planuje zwiększenie produkcji programów religijnych w TVP. Wychodzimy temu pomysłowi naprzeciw.

Multimedia

Co oni mi zrobili? Zostałem królem Polski?

jezus-reklama-kp

Prezes Kurski planuje zwiększenie produkcji programów religijnych w TVP. Wychodzimy temu pomysłowi naprzeciw.

TVKler24

Monolog Jezusa z klipu

Boże, co oni mi zrobili? Zostałem królem Polski???

I teraz muszę się tak ubierać?

Mam być przeciwnikiem prawa do aborcji, in vitro? Ale przecież sam poniekąd jestem z in vitro.

A w ogóle o co chodzi z tą tradycyjną rodziną??? Moi najbliżsi to dwunastu facetów.

Przepraszam…mam też bać się uchodźców? Serio? Przecież sam jestem uchodźcą… i Żydem…

I dlaczego moi wyznawcy ubierają się w sklepach z odzieżą militarną? Do kogo oni chcą strzelać?

Czy nie słyszeli o moim przykazaniu miłości? W skrócie chodziło o to, że masz kochać bliźniego, jak siebie samego. Wiem tato, że uważasz inaczej. Nie wracajmy do tego.

Ale mam nadzieję, że w Polsce zgadzają się raczej ze mną, skoro to mnie wybrali na swojego króla, a nie Ciebie!

Może jednak dasz mi jakąś radę – od czego tu zacząć?!

 

Stawiszyński: Jezus, Franciszek i uchodźcy

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Komentarze archiwalne

  1. Mienicie się tolerancyjnymi, podczas gdy wielokrotnie dokonujecie aktów nietolerancji i bezczelnych prowokacji. Zamieszczając taki filmik potwierdzacie, że jesteście nietolerancyjnymi totalistami obrażającymi innych i Boga. Wy pseudo-intelektualni zwolennicy wykluczenia i równości. Precz z tym obraźliwym kiczowatym “dziełkiem”.

  2. Ten klip reklamowy mnie obraża, mnie jako osobę wierzącą, robienie kpin z Jezusa, a tym samym z podstaw i kanonów mojej wiary jest obrzydliwe i niedopuszczalne

  3. Krytyka polityczna zwraca uwagę na problem z rozdzielnoscia państwa i kościoła a sami Państwo z krytyki politycznej wykorzystujecie religię do celów politycznych. Przypominam, że żyjemy w państwie demokratycznym i jeśli Polacy zdecydowali się na intronizacje to znaczy że większość narodu (czytaj katolicy) tego oczekiwali. Widać w tresciach klipu, że jego autorzy mają duże braki w temacie wiary, w tym intronizacji właśnie. Rada dla Państwa na przyszłość – radzę dobrze zapoznać się z tematem zanim obraża Państwo uczucia religijne milionów Polaków.

  4. 1. Jezus nie był z IN VITRO. 2. Aborcja = morderstwo na bezbronnym, najmniejszym człowieku. 3. Dwunastu Uczniów 4. Jeżeli Jezus był uchodźcą to przed kim uciekał? Chodzi o spis powszechny? – podróż Matki Boskiej i Józefa byłą koniecznością z uwagi na konieczność spisu w miejscowości, z której się pochodzi – w tym przypadku Józef musiał się udać do Betlejem. Nie ma mowy o żadnej ucieczce. 5. Żyd nie Żyd – jakie to ma znaczenie? Plemię żmijowe przez swój Talmud jasno odcina się od Chrystusa jako Zbawiciela i nakazuje w nim niszczyć gojów, stworzonych tylko po to by służyć Żydom. Proponuje poczytać wszystkim TALMUD – dla Żydów jest winem gdy Biblia to tylko woda. 6. Kochać bliźniego jak siebie samego – nie bardziej i nie więcej. Głupcem lub niegodziwcem jest ten kto myśli, że Przykazanie to pozwala na gwałt i tyranię na własnej rodzinie, narodzie, bliźnich w imię miłości do drugiego człowieka. Kto w takim razie będzie miłował najbliższych i siebie samego na tyle aby zapewnić im bezpieczeństwo? 7. Tak, w Polsce zgadzamy się z Chrystusem i chcemy by nam panował. Z Chrystusem, nie z jego wypaczoną wersją.

  5. Czym różni się KP od KK? Niczym, jedni i drudzy używają do promocji Jezusa.

  6. Po prostu, Krytyka Polityczna nie chce przekonywać do siebie katolików. Można krytykować Kościół, ale dlaczego lekce sobie traktować Jezusa?!! Pierwsze pokolenie KP to już nie dwudziestolatki, a tak często ma odruchy licealistów.

Zamknij