W nowym odcinku dyskutujemy o XIX-wiecznych, eugenicznych źródłach współczesnego cyberfaszyzmu i opowiadamy o rosyjskim technologicznym wunderkindzie, czyli Pawle Durowie.

W nowym odcinku dyskutujemy o XIX-wiecznych, eugenicznych źródłach współczesnego cyberfaszyzmu i opowiadamy o rosyjskim technologicznym wunderkindzie, czyli Pawle Durowie.
Raj Patel i Jason Moore w książce „Historia świata w siedmiu tanich rzeczach” wyjaśniają, jakim kosztem – tanim dla systemu, drogim dla jego zasobów, czyli nas i całej natury – kręci się kapitalistyczny świat. A my w podcaście „Kilka tanich rzeczy” opisujemy, jak to się ma do warunków Polski i co z tym fantem zrobić.
Jak Kościół systematycznie pracował na rzecz delegalizacji aborcji opowiadają Agnieszka Graff i Marcin Kościelniak.
„Centralnie o Wschodzie” – tak brzmi dewiza podcastu „Blok wschodni”, który prowadzą Paulina Siegień i Wojciech Siegień. O państwach, które leżą na wschód od Polski, chcemy mówić centralnie, bo uważamy, że tam dzisiaj decyduje się przyszłość Europy i demokracji
Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.
Byliśmy w przychodni ABOTAK i rozmawiałyśmy z aktywistkami, które ją prowadzą, o tym, jak społeczeństwo obywatelskie wyręcza państwo w sprawie aborcji.
W kolejnym odcinku „Bloku wschodniego” rozmawiamy o regionie, w którym koncentrują się przyszłe konfrontacje największych światowych graczy, i przybliżamy możliwe obszary współpracy i konkurencji Rosji i nowego państwa Europy Wschodniej, czyli trumpistowskiej Ameryki.
Zuzanna i Julia. Dwie bliskie sobie osoby, które urodziły się w Polsce i które Polska i świat wychowały jako kobiety. Wygląda na to, że nadszedł czas, by parę spraw sobie wyjaśniły.
W najnowszym odcinku podcastu poświęconego bestsellerowej „Historii świata w siedmiu tanich rzeczach” Michał Sutowski rozmawia z drą Agatą Stasik, socjolożką z Akademii Leona Koźmińskiego.
Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to nowe państwo bloku wschodniego. Ta koncepcja będzie nam przyświecać w trzecim sezonie podcastu, w którym rozmawiamy centralnie o wschodzie.
Jak się wyrwać z pracowego matriksa? Zaufajcie nam – wydaliśmy mnóstwo książek na ten temat. Oto kilka, które musicie znać.
Choć większość władzy na świecie spoczywa w męskich rękach, nie chroni to mas chłopców i mężczyzn przed wykluczeniem i samotnością.