Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to nowe państwo bloku wschodniego. Ta koncepcja będzie nam przyświecać w trzecim sezonie podcastu, w którym rozmawiamy centralnie o wschodzie.

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to nowe państwo bloku wschodniego. Ta koncepcja będzie nam przyświecać w trzecim sezonie podcastu, w którym rozmawiamy centralnie o wschodzie.
Jak się wyrwać z pracowego matriksa? Zaufajcie nam – wydaliśmy mnóstwo książek na ten temat. Oto kilka, które musicie znać.
Choć większość władzy na świecie spoczywa w męskich rękach, nie chroni to mas chłopców i mężczyzn przed wykluczeniem i samotnością.
Jak – i od kiedy – kapitalizm kręci się dzięki bezpłatnej i niewidocznej pracy zwanej „obowiązkami domowymi” i co zrobić, by praca opiekuńcza przestała być „tania”? Michał Sutowski rozmawia z prof. Elżbietą Korolczuk.
Po której stronie była Polska, gdy Portugalczycy wycinali drzewa na Maderze, a Krzysztof Kolumb podbijał rdzenne ludy Ameryk? Czy praca i natura w PRL były tak samo tanie jak po drugiej stronie żelaznej kurtyny?
Zuzanna i Julia. Dwie bliskie sobie osoby, które urodziły się w Polsce i które Polska i świat wychowały jako kobiety. Wygląda na to, że nadszedł czas, by parę spraw sobie wyjaśniły.
Dlaczego to dzięki Kartezjuszowi możemy jeść nuggetsy z kurczaka? Czy kapitalizm zaczął się od maszyny parowej – a może od apetytu na słodycze?
Bezpieczeństwo żywnościowe to nie tylko produkcja jedzenia – tego wytwarzamy dużo. Ale choć na całym świecie wytwarza się coraz więcej jedzenia, to liczba osób niedożywionych i głodujących nie maleje. Dlaczego?
Matka, która mówi do córki – „poprawiłaś się” – to zły sen każdej nastolatki.
Mamy rok 2025, Polska znów przewodzi Radzie Unii Europejskiej, a problemy artystek i artystów i ich ubezpieczeń są wciąż nierozwiązane.
Możemy wreszcie podzielić się naszymi zapowiedziami na pierwsze półrocze 2025 roku. Dobrymi, ważnymi i wyczekiwanymi książkami.
W środę Polskę odwiedził Wołodymyr Zełenski. Wywiad z prezydentem Ukrainy przeprowadzili dziennikarze TVN24, Onetu, „Rzeczpospolitej” i Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej.