Kultura

14 stycznia: Światowy Dzień Zgromadzeń Ludowych

Prawdziwa demokracja nie ma jednego ustalonego modelu. To my wszyscy powinniśmy ją stworzyć na ulicach.

Od 15 maja 2011 roku wyjątkowy w swojej formie i istocie ruch kwestionuje demokrację przedstawicielską. Ruch ten powstał w Hiszpanii i rozpowszechnił się na cały świat, pomimo manipulacji mediów i represji policji. Możliwość globalnej światowej rewolucji nigdy nie była tak silna.

 

Demokracja jest ustrojem politycznym, w którym „lud” ma władzę. Termin „demokracja przedstawicielska” jest manipulacją stworzoną, abyśmy wierzyli, że żyjemy w demokracji. Ale nigdy nie żyliśmy w demokracji, wolność wypowiedzi to za mało. W naszym ustroju politycznym, ludzie oddają małej grupie całą władzę i nie mają żadnej możliwości kontroli. Socjalny, ekonomiczny i ekologiczny kryzys, który teraz odczuwamy jest związany z oligarchiczną naturą naszego systemu politycznego. Aby dobro wpólne stało się ważniejsze od prywatnych interesów możemy wprowadzić tylko jedno rozwiązanie: żeby większość społeczeństwa bezpośrednio uczestniczyła w polityce. 

 

Prawdziwa demokracja nie ma jednego ustalonego modelu. To my wszyscy powinniśmy ją stworzyć na ulicach. 

 

Aby skonstruować tę światową demokrację, wzywamy wszystkich, abyście, gdziekolwiek jesteście, zorganizowali lub uczestniczyli w zgromadzeniu ludowym w sobotę 14 stycznia 2011. Podejmijcie działanie w internecie, na ulicy, w każdym mieście i w każdej dzielnicy. Przeczytajcie ten tekst w czasie zgromadzenia, w obozach namiotowych lub wśród znajomych.

 

Jutro Człowieczeństwo odnajdzie drogę rozwoju. Sygnatariuszami apelu są wszyscy ci, którzy go rozpowszechniają.

 

———————————————— 

Zobacz również profil Facebookowy #14Ja – World Popular Assembly Day.  

 

Obejrzyj film Zasiejmy Demokrację podczas Światowego Dnia Zgromadzeń Ludowych – #14JA

 

 

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij