Kultura

14 stycznia: Światowy Dzień Zgromadzeń Ludowych

Prawdziwa demokracja nie ma jednego ustalonego modelu. To my wszyscy powinniśmy ją stworzyć na ulicach.

Od 15 maja 2011 roku wyjątkowy w swojej formie i istocie ruch kwestionuje demokrację przedstawicielską. Ruch ten powstał w Hiszpanii i rozpowszechnił się na cały świat, pomimo manipulacji mediów i represji policji. Możliwość globalnej światowej rewolucji nigdy nie była tak silna.

 

Demokracja jest ustrojem politycznym, w którym „lud” ma władzę. Termin „demokracja przedstawicielska” jest manipulacją stworzoną, abyśmy wierzyli, że żyjemy w demokracji. Ale nigdy nie żyliśmy w demokracji, wolność wypowiedzi to za mało. W naszym ustroju politycznym, ludzie oddają małej grupie całą władzę i nie mają żadnej możliwości kontroli. Socjalny, ekonomiczny i ekologiczny kryzys, który teraz odczuwamy jest związany z oligarchiczną naturą naszego systemu politycznego. Aby dobro wpólne stało się ważniejsze od prywatnych interesów możemy wprowadzić tylko jedno rozwiązanie: żeby większość społeczeństwa bezpośrednio uczestniczyła w polityce. 

 

Prawdziwa demokracja nie ma jednego ustalonego modelu. To my wszyscy powinniśmy ją stworzyć na ulicach. 

 

Aby skonstruować tę światową demokrację, wzywamy wszystkich, abyście, gdziekolwiek jesteście, zorganizowali lub uczestniczyli w zgromadzeniu ludowym w sobotę 14 stycznia 2011. Podejmijcie działanie w internecie, na ulicy, w każdym mieście i w każdej dzielnicy. Przeczytajcie ten tekst w czasie zgromadzenia, w obozach namiotowych lub wśród znajomych.

 

Jutro Człowieczeństwo odnajdzie drogę rozwoju. Sygnatariuszami apelu są wszyscy ci, którzy go rozpowszechniają.

 

———————————————— 

Zobacz również profil Facebookowy #14Ja – World Popular Assembly Day.  

 

Obejrzyj film Zasiejmy Demokrację podczas Światowego Dnia Zgromadzeń Ludowych – #14JA

 

 

 

 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij