Kraj

Spięciowy odcinek o edukacji nagrodzony

Laureatami zostali autorzy tekstów w pierwszego cyklu „Spięcie”. Dyskutowaliśmy wtedy o edukacji.

„Wierzymy, iż dynamiczna debata na temat edukacji jest niezbędna do zrozumienia wyzwań, z którymi zmierzamy się w dzisiejszym świecie i znalezienia środków do ich ciągłego pokonywania” piszą twórcy Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego.

Nagroda ma promować teksty publicystyczne i naukowe, które wzmacniają debatę o edukacji. Wyróżnienia otrzymali: Justyna Suchecka z „Gazety Wyborczej” oraz dr Sylwia Bedyńska, dr hab. Izabela Krejtz, prof. dr hab. Grzegorz Sędek i dr Anna Baczko-Dombi.

Kapituła doceniła ponadto prowadzenie dyskusji o edukacji pomiędzy różnymi środowiskami publicystycznymi i przyznała nagrodę specjalną autorom i autorkom tekstów międzyredakcyjnego projektu „Spięcie” oraz koordynatorowi Jędrkowi Malko.

Spięcie, czyli przebijamy medialne bańki

W pierwszej odsłonie cyklu pięć redakcji – Nowa Konfederacja, Klub Jagielloński, Kontakt, Kultura Liberalna i Krytyka Polityczna – dyskutowało o kształcie edukacji.

Anna Cieplak i Przemysław Sadura z Krytyki Politycznej pisali w inicjującym dyskusje tekście: „Zróbmy z polskiej szkoły żywe laboratorium, gdzie poznaje się świat metodą eksperymentu. Niech umożliwia współpracę z lokalnym otoczeniem i pozwala na wyjście poza własne mury i przyzwyczajenia”.

Chcemy szkoły życia, nie przeżycia

Na postulaty te odpowiadali Misza Tomaszewski, Katarzyna Kasia, Karolina Olejak, Jarema Piekutowski, Piotr Jesionowski.

Jest nam niezwykle miło, że idea przebijania baniek społecznościowych spotkała się z uznaniem Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC, twórcy nagrody.

Nagroda dla Spięcia jest nagroda dodatkową.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Przestrzeń, która dzieli

czytaj także

Przestrzeń, która dzieli

Misza Tomaszewski

Polska szkoła, czyli pokraczna wspólnota

czytaj także

Szkoła poza kadencyjnością, nauczyciele z podmiotowością

Nauczycielu, zejdź z podestu

czytaj także

Nauczycielu, zejdź z podestu

Jarema Piekutowski, Piotr Jesionowski

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij