Fotorelacje, Kraj

Miłość! Nie Wojna. III Trójmiejski Marsz Równości

Pod hasłem „Miłość! Nie wojna” w sobotę 27 maja główną ulicą Gdańska przeszedł III Trójmiejski Marsz Równości zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado.

Wydarzenie, w którym po raz pierwszy wziął udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, zgromadziło około pięciu tysięcy osób. Kolorowy pochód mimo obecnych kontrmanifestacji skrajnej prawicy, przeszedł w pozytywnej i pokojowej atmosferze. Udział w marszu wzięły m.in. Trójmiejska Akcja Kobieca, partia Razem, Dziewuchy Dziewuchom Trójmiasto, Feministyczna Brygada Rewolucyjna, Ruch Sprawiedliwości Społecznej Gdańsk, związkowcy z Inicjatywy Pracowniczej Uniwersytetu Gdańskiego, KOD, Nowoczesna oraz przedstawiciele i przedstawicielki Europejskiego Forum Chrześcijan LGBT.

FOTORELACJA: III TRÓJMIEJSKI MARSZ RÓWNOŚCI

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Komentarze archiwalne

  1. Nie popieram gejów, bo w ich związkach nie ma kobiet, które to wszyscy przyznamy są jednak w życiu najważniejsze. Każdy kto ma honor to przyzna. Lesbijki są ok. Tu nie mam zastrzeżeń. Niech kobiety robią co chcą, byleby nie popierały islamizacji, bo to może tylko wykończyć nas wszystkich, niezależnie od płci. Czyż nie mam racji? Tak więc kochajmy się, kochajmy kobiety a męskimi pedałami i muzułmanami gardźmy.