Miasto

Chór TAK śpiewa rewolucje!

W poniedziałek 26 października o godz. 18.00 próba Chóru TAK. Poprzez wspólny śpiew rewolucyjnie zmieniamy przestrzeń Trójmiasta!

Ten artykuł pochodzi z archiwum Dziennika Opinii Krytyki Politycznej.
**

Założeniem Chóru TAK, stworzonego przez Trójmiejską Akcję Kobiecą od samego początku było działanie w sferze publicznej. Zespół nie ma struktury zamkniętej, nabór do chóru jest ciągły. W próbach można uczestniczyć w dowolnym wymiarze. Do chóru należą amatorki i amatorzy, część z osób ma pewne doświadczenia śpiewu w różnych kolektywach, część zupełnie ich nie posiada.

 

 

Chórem opiekuje się Anna Ekielska-Skóra, flecistka, na co dzień związana z Operą Bałtycką. Do tej pory w trakcie prób uczestniczki i uczestnicy pracowali z oddechem, sprawdzali swoją dykcję i wykonywali alternatywną wersję piosenki Felicita Ala Bano i Rominy Power, która w wersji wykonywanej przez Chór TAK mówi o potrzebie rewolucji, która kwitnie na skwerach, gotowa teraz. Trzeba przyznać, że jest to dość swobodna interpretacja wersji oryginalnej.

Początkowe działania chóru nawiązywały do pierwszego występu podczas tegorocznej Manify 8 Marca. Swoim charakterem Chór TAK nawiązuje do innych społecznych inicjatyw chóralnych, takich jak Krakowski Chór Rewolucyjny

Najbliższa próba Chóru TAK odbędzie się w poniedziałek, 26 października o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk. Udział w spotkaniach jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich zainteresowanych osób.

 

 

Organizatorem prób chóru jest Trójmiejska Akcja Kobieca. Próby odbywają się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym European Cultural Foundation.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij