Kraj

Łódź: Jednodniówka pierwszomajowa

Każdy człowiek ma prawo do zadowalających warunków pracy oraz do ochrony przed bezrobociem – pisze Klub KP w Łodzi.

Dlaczego wydajemy tę gazetę? Bo jesteśmy przekonani, że nadszedł czas, żeby razem działać dla wspólnego dobra. Wierzymy, że bez poczucia odpowiedzialności za wspólnotę, bez solidarności oraz prób tworzenia społeczeństwa wolnego od uprzedzeń nie zmienimy naszego świata i nikt tego za nas nie zrobi.

Z okazji święta 1 maja chcemy przywrócić wiarę w to, co zapisano w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka – że każdy człowiek ma prawo do zadowalających warunków pracy, gwarantujących życie w godności, oraz do ochrony przed bezrobociem. Wszyscy ludzie mają również prawo do powszechnie dostępnej, sprawnej służby zdrowia i wartościowej edukacji, uczącej odpowiedzialności za wspólnotę.

1 maja znajdziesz nas na ulicach Łodzi. Będziemy rozdawać pierwszomajową „jednodniówkę”, w której piszemy o pracy, historii, edukacji i spółdzielczości, a także o tym, kto się boi Margaret Thatcher. „Jednodniówkę” stworzył łódzki Klub Krytyki Politycznej oraz nasi przyjaciele i przyjaciółki.

„Jedniodniówka” do przeczytania tutaj.

I tutaj.

I w wersji na ebooki:

http://tranglos.com/jednodniowka/jednodniowka2013.azw3

http://tranglos.com/jednodniowka/jednodniowka2013.mobi

http://tranglos.com/jednodniowka/jednodniowka2013.epub

http://tranglos.com/jednodniowka/jednodniowka2013.htmlz

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij