Kraj

GW: Chór TAK to fenomen gdańskich protestów

– To było nasze marzenie, by w trójmiejskiej Świetlicy Krytyki Politycznej powstał rewolucyjny chór – podkreśla Elżbieta Rutkowska, inicjatorka Chóru TAK.

Trójmiejska „Gazeta Wyborcza”  pisze o Chórze Trójmiejskiej Akcji Kobiecej, który podczas protestów w obronie wolnych sądów śpiewał z tłumem zgromadzonym na demonstracjach w Gdańsku.

Jak donosi GW „kilkanaście kobiet śpiewało razem z tłumem manifestujących protest song, na melodię słynnego szlagieru Pink Floyd Another brick in the wall”.

Wersja na demonstracje brzmi:

My żądamy wolnych sądów, my nie chcemy słuchać kłamstw!
Niezawisłość, niezależność, sprawiedliwość to nie żart
Hej władzo, koniec bliski już!
Zostaw demokrację, bo poczujesz nasz gniew
Nie pójdziemy w ciemno jak barany na rzeź!

Chór ma regularne próby w Świetlicy Krytyki Politycznej. O inicjatywie opowiadała Gazecie Elżbieta Rutkowska z KP:

– To było nasze marzenie, by w trójmiejskiej Świetlicy Krytyki Politycznej powstał rewolucyjny chór – podkreśla Elżbieta Rutkowska, inicjatorka Chóru TAK. – Od dwóch lat co drugi poniedziałek spotykamy się w Domu Sąsiedzkim w naszej Świetlicy na próby i ćwiczymy warsztat, nasze głosy, przełamujemy tremę. Dzisiaj występujemy pewnie, odważnie, ale to dwa lata naszej regularnej pracy. Nasza działalność jest polityczna, bo udowadniamy, że chór jest narzędziem kultury, które buduje zmianę społeczną, integruje ludzi – wyjaśnia kierowniczka lokalnej Krytyki Politycznej.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Chór Trójmiejskiej Akcji Kobiecej: Murem za dziećmi

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać