Po pandemii w pierwszej kolejności do kin wróciły dzieci. To nas utwierdza w tym, że warto proponować tej publiczności różnorodne projekty związane z kinem, bo jest na to ogromne zapotrzebowanie.
Co szkodzi lasom bardziej niż katastrofa klimatyczna? Rządy Lasów Państwowych
W Polsce nie ma polityki leśnej. Są tylko Lasy Państwowe broniące leśniczego biznesu, które w każdej konfrontacji dążą do rozwiązania siłowego – mówi Marta Jagusztyn-Krynicka, współtwórczyni inicjatywy Lasy i Obywatelki.
Suchecka: Dla Platformy i PiS-u młodzi nie są ważnymi wyborcami
Z Justyną Suchecką, dziennikarką, autorką książki „Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie”, rozmawia Magda Majewska.
„Chciałabym urodzić otoczona szacunkiem”. Przemoc położnicza musi się skończyć [rozmowa]
O nadużywaniu władzy przez personel na porodówkach i systemowym normalizowaniu złego traktowania rodzących kobiet mówi nam Justyna Dąbrowska.
12 komiksów, dzięki którym 2022 rok był odrobinę lepszy
Polskojęzyczna czytelniczka komiksu zdecydowanie nie może narzekać na mijający rok.
Dzięki opowieściom dorastamy. Kino Dzieci nie tylko dla dzieci
Jakie historie opowiada nam dziś kino dla dzieci? Przyglądamy się festiwalowi Kino Dzieci, którego 9. edycja w wersji kinowej zakończyła się tydzień temu, a w wersji online potrwa do 23 października.
Oddech od Disneya
7. Festiwal Kino Dzieci to kolejna impreza kulturalna, która w związku z pandemią zdecydowała się na formułę hybrydową – połączenie seansów kinowych w 20 miastach Polski i domowych – online.
Młodzież wyraża swój wspólny interes: chce przeżyć [rozmowa z Edwinem Bendykiem]
Politycy boją się młodzieżowego ruchu klimatycznego, bo nie rozumieją, skąd się wziął. Polska młodzież nie powinna umieć się w ten sposób zachowywać, bo gdzie się miała tego nauczyć?
Puszcza może i powinna odnowić się sama [rozmowa po wyroku Trybunału Sprawiedliwości]
Wyrok unijnego Trybunału Sprawiedliwości to dobry punkt wyjścia do tego, by zacząć wreszcie właściwie chronić Puszczę Białowieską i jej mieszkańców.
Nowa lewa strona ma rok
Rok temu przebudowaliśmy stronę KrytykaPolityczna.pl. Po roku widzimy efekty: więcej czytelników, więcej autorów, różnorodność, którą cenicie, ale i błędy, które wytykacie.
Wierzę w empatyczną Hiszpanię [rozmowa z Aleksandrą Lipczak]
Patrzę teraz na Hiszpanię z dużym napięciem i zastanawiam się, jak to będzie w przyszłości – mówi Aleksandra Lipczak, autorka książki „Ludzie z Placu Słońca”.
Reportaż nie może być tylko osobistą terapią [rozmowa z Anną Pamułą]
Moja książka nie wyrosła z poczucia winy, ona wyrosła z poczucia odpowiedzialności historycznej – mówi Anna Pamuła, autorka książki „Polacos. Chajka jedzie do Ameryki”.