Od redakcji

Kaja Puto nową redaktorką naczelną Krytyki Politycznej

Z początkiem maja Kaja Puto objęła stanowisko redaktorki naczelnej dziennika KrytykaPolityczna.pl.

Kaja Puto od lat współpracuje z Krytyką Polityczną. Jest autorką reportaży, wywiadów oraz analiz społecznych i politycznych publikowanych na naszych łamach, zajmowała się również redakcją tekstów. Specjalizuje się w regionie Europy Wschodniej, Kaukazu Południowego i Niemiec. Pasjonuje się tematyką przemian społecznych, urbanistyki i transportu, szczególnie kolejnictwa.

Kaja jest laureatką Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego (2020), była też nominowana do Grand Press (2019) i Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego (2024) za tekst o ukraińskich kolejach, opublikowany na łamach Krytyki Politycznej. Publikuje w mediach polskich, niemieckich i międzynarodowych. W latach 2015-2018 była wiceprezeską wydawnictwa Korporacja Ha!art. Jest absolwentką MISH i filozofii UJ, studiowała także wschodoznawstwo w Berlinie i Tbilisi.

„Chcę, byśmy dyskutowali na kontrowersyjne tematy, prezentując różne opinie w obrębie szeroko pojętej lewicowości. Nie bali się konfrontować ich z zarzutami naszych ideowych konkurentów. A także sprzeciwiali się zachodniolewicowym dogmatom, gdy nie przystają one do naszej lokalnej perspektywy” – tak o swojej wizji dziennika Krytyki Politycznej pisze sama Kaja Puto.

Puto: Z dołu, z ukosa i z bliska, czyli nowe otwarcie w Krytyce Politycznej

Jednocześnie kierowniczką zespołu redakcyjnego zostaje Dominika Wróblewska. Dominika pracuje w Krytyce Politycznej od 2011 roku, wcześniej była kuratorką projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. Koordynowała działania promocyjne naszego Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, bazę Ekspertki.org i TV KP. W ostatnich latach pełniła funkcję sekretarzyni redakcji KrytykaPolityczna.pl i producentki podcastów.

Na stanowisku redaktorki naczelnej Kaja Puto zastąpi Agnieszkę Wiśniewską, która pełniła tę funkcję od stycznia 2016 roku. Agnieszka Wiśniewska nie kończy pracy w Krytyce Politycznej.

KrytykaPolityczna.pl powstaje dzięki wsparciu darczynek i darczyńców. Dołącz do tego grona. Wspieraj Krytykę Polityczną.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij