Wsparcie Wspieraj Wydawnictwo Wydawnictwo Dziennik Profil Zaloguj się

2013-07-17

Pawłowski: Dziennik sofijski

Może rację mają demonstranci spod sofijskiego parlamentu, którzy we władzę rzucają nie kamieniami, ale żartem i ironią?

Wallerstein: Światowa lewica i zamieszanie w Egipcie

Trudno o zgodę, kogo należy wspierać w tym niesłychanym zamieszaniu, jakie wstrząsa właśnie Egiptem.

Fotorelacja: Ruszyła Letnia czytelnia w Łodzi

Już po raz piąty odbywa się Letnia Czytelnia Krytyki Politycznej w Łodzi. Ruszyliśmy w niedzielę 14 lipca w parku im. H. Sienkiewicza.

Prof. Bob Jessop: Economic imaginaries

W wykładzie przygotowanym dla Instytutu Studiów Zaawansowanych Bob Jessop zmierzy się z antropologiczną koncepcją kultury w badaniach rozwoju ekonomicznego i rozważy jej użyteczność.

Nacjonalizm i inne strachy XX wieku.

Debata: Sławomir Sierakowski, Timothy Snyder i Bartłomiej Sienkiewicz.

Europa Wschodnia jako żródło cierpień

Debatę z udziałem Agnieszki Holland i Marci Shore poprowadził Sławomir Sierakowski.

Obywatel/ka Senior/ka

Seniorzy i seniorki to duża część mieszkańców Łodzi. Ich głos zwykle nie jest słyszalny, a potrzeby są pomijane w decyzjach władz. To powinno się zmienić!

Demirski: Rekompensaty dla wszystkich

Może wszystkim Polakom należą się świadczenia za rzeczywistość, którą wywalczyli żyjący obecnie w nędzy opozycjoniści?

Stypendia

Program w przygotowaniu

Do pobrania

Wczytywanie...